Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Warianty obwodnicy miasta Szczytno – jest mapa, czekają na uwagi


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie przedstawiła samorządom wstępne propozycje wariantów lokalizacji obwodnicy miasta Szczytno, prognozy natężenia ruchu oraz związane z nimi uwarunkowania środowiskowe.W celu zapoznania się z przedstawionymi propozycjami Inwestora udostępniamy mapę poglądową przedstawiającą trzy warianty:

• wariant I oznaczony kolorem różowym,

• wariant II oznaczony kolorem żółtym

• wariant III oznaczony kolorem zielonym.

 

 

Jak informuje przedstawiciel Inwestora, jest to dopiero początek prac projektowych, więc głosy samorządowców i mieszkańców będą brane pod uwagę.


Reklama

 

 

Na podany adres poczty elektronicznej, obwodnica@miastoszczytno.pl, proszę składać swoje uwagi do dnia 3 grudnia 2021 r.

Wszystkie uwagi i wnioski zostaną przesłane do GDDKiA Oddział w Olsztynie. Pobierz mapę <<<kliknij>>>

Reklama

Więcej w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

https://tygodnik775.asystentchmura.pl/attachment_get.php?id=113&src=1&type=jpgKomentarze do artykułu

X-men

Oczywiście, obwodnicę planowano, urzędnicy wydawali pozwolenia, ludzie się budowali. Problem tylko taki, że to co kiedyś planowano, nijak ma się do obecnych 3 wariantów. Wcześniej z tego co pamiętam obwodnica była planowana tak jak jest skrzyżowanie przy rozdzielni.

Obwodnica

Już od dawna było wiadomo że obwodnica bendzie a ludzie. Dalej budowali i budowali..... To nie jest normalne.. Co mysleli że jak bendzie dużo domów to odpuszczą budowy obwodnicy... Naiwność czy głupota?

Tenia

Warianty naniesione są na zdjęcia satelitarne niaktualne. Kiedy opracowywano warianty nadal wydawano pozwolenia na budynki mieszkalne. Powstało ich na tym terenie bardzo wiele. To skandal.

Monika

Wariant zielony jest optymalny. Nie wiąże się z wyburzajiem domów i jie wchodzi nikomu na działki.

arlen

Obwodnica powinna iść jak najdalej od Szczytna i gminy aby nie ograniczać ich rozwoju. Ponadto obwodnica jako aktyw państwowy powinien zostać wykonany wyłącznie na gruncie państwowym, natomiast wykorzystany grunt prywatny należy rekompensować ekwiwalentem gruntu państwowego. Wieść gminna niesie że na przedstawionych wariantach przechodzących przez tereny zielone łąki i pastwiska widziano chomiki europejskie.

kierowca

Myślę że wariant obwodnicy zaznaczony kolorem żółtym, jest najbardziej optymalny.

Gość

Kolor żółty jest najbardziej ekonomiczny, nigdzie sztucznie nie rozciągnięty.

Krzyżak

Szczytno obwodnicę?? Łahahaha! :) Wybudujcie im lepiej drogę ekspresową na kurpie żeby się z tąd szybciej wynieśli

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama