Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Walka z bezmyślnością na drogach. W tle policyjne pościgi, pijani kierowcy i marihuana


Funkcjonariusze w ciągu jednego dnia zatrzymali trzech nieodpowiedzialnych kierowców, którzy postanowili wsiąść „za kółko” pod wpływem alkoholu. Jednym z nich była mieszkanka gminy Jedwabno, która posiadała przy sobie woreczek z marihuaną. Kolejnych dwóch mundurowi zatrzymali po podjętym pościgu.Funkcjonariusze ze szczycieńskiej drogówki we wtorkowy ranek (13.02.2024 r.) patrolowali jedną z miejscowości na terenie gminy Jedwabno. Ich uwagę zwrócił kierowca Opla. Kiedy policjanci wydali polecenie zatrzymania się, ten znacznie przyspieszył i zaczął uciekać leśną drogą. Policjanci podjęli pościg.

 

– Po chwili samochód mężczyzny utknął w błocie, po czym policjanci zatrzymali kierowcę, od którego wyczuli zapach alkoholu. Po zbadaniu 48-latka alkomatem okazało się, że kierował on samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości – potwierdziła sierżant Emilia Pławska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

 

Mieszkaniec gminy Jedwabno „wydmuchał” prawie 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach okazało się, że kierował on samochodem, nie posiadając uprawnień. 48-latek został przewieziony do komendy w Szczytnie, gdzie usłyszał już zarzuty. Teraz karę wymierzy sąd.

 

 

Tego samego dnia po godzinie 15:00 mundurowi dokonywali pomiarów prędkości pojazdów przejeżdżających przez jedną z miejscowości na terenie gminy Dźwierzuty. Policjanci dokonali pomiaru prędkości samochodu marki Skoda, który jechał z prędkością 95 km/h w obszarze zabudowanym. Jeden z mundurowych wydał kierowcy polecenie zatrzymania się do kontroli drogowej, jednak ten zaczął uciekać. Policjanci używając sygnałów dźwiękowych i błyskowych, wydawali kolejne polecenia zatrzymania się kierowcy, a następnie podjęli pościg.


Reklama

 

Funkcjonariusze po chwili zatrzymali 24-latka. Powodem jego ucieczki był stan trzeźwości. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca został przewieziony do jednostki w Szczytnie.

 

– Po wytrzeźwieniu mieszkaniec gminy Dźwierzuty usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw kierowania samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej, a także kierowania samochodem pomimo orzeczonego wcześniej zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Niebawem 24-latek będzie musiał stanąć przed sądem i ponieść konsekwencje swoich czynów – dodaje sierżant Pławska.

 

 

Zaledwie godzinę później oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu kierowania pod wpływem alkoholu. Wskazany w zgłoszeniu samochód policjanci zauważyli w Burdągu. 

 

- W samochodzie siedziała 31-letnia mieszkanka gminy Jedwabno. Kobieta została zbadana alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, który wskazał, że w jej organizmie były prawie 2 promile alkoholu. Podczas przeprowadzania czynności mundurowi ujawnili, że kobieta posiadała przy sobie woreczek, w którym znajdował się susz roślinny koloru zielonego.

Reklama

 

31-latka trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostały jej przedstawione zarzuty popełnienia przestępstw kierowania samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz posiadania środka odurzającego w postaci marihuany. Teraz odpowie za nie przed sądem.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama