Wakacje to czas, gdy nasze dzieci podróżują. Często same. Bywają na obozach, koloniach, wycieczkach. Czy lepiej dziecko zaopatrzyć w kartę do bankomatu, czy gotówkę? O to, między innymi, pytamy Dorotę Cichą, Kierownika Zespołu Wsparcia Sprzedaży w Banku Spółdzielczym w Szczytnie.
Wysyłamy dziecko na letni obóz, lepiej wyposażyć je w kartę bankomatową, czy tradycyjnie dać gotówkę?
Zdecydowanie bezpieczniej jest wyrobić kartę. Bank Spółdzielczy w Szczytnie w swojej ofercie ma Konto Junior, które jest całkowicie darmowe i można założyć je właściwie dziecku już od urodzenia. Kartę do konta może otrzymać dziecko, które ukończyło 13 rok życia.
Dlaczego karta jest bezpieczniejsza?
Składa się na to kilka powodów. Po pierwsze, jako rodzic, mamy pełen wgląd w wydatki naszej pociechy. Po drugie możemy ustawić dzienny limit wydatków, co uczy dziecko zarządzania pieniędzmi. Limit zaczyna się już od 10 zł dziennie. Wiadomo, jak to jest na koloniach. Stragany kuszą. Lody, chipsy... Można szybko roztrwonić pieniądze. W razie kradzieży bądź zgubienia karty właściwie nic się nie dzieje. Nie tracimy pieniędzy. Zgłaszamy jak najszybciej tę sytuację na specjalną infolinię pod nr +48 828 828 828 lub +48 86 215 50 00, w celu zablokowania karty, co robione jest automatycznie. Możemy też sami zastrzec kartę na portalu kartosfera.pl lub poprzez naszą aplikację mobilną BSSzczytno Mobilnie. Gdybyśmy mieli gotówkę, ktoś by ją skradł, lub po prostu dziecko by ją zgubiło, zostajemy z niczym.
Jak trwa oczekiwanie na wydanie karty dziecku?
Konto możemy założyć właściwie od ręki, na kartę trzeba poczekać do kilku dni. Obecnie kończymy wdrożenie usługi BLIK, która również umożliwia płatności bezgotówkowe w zaledwie 2 dni od założenia konta. Potrzebna do tego jest tylko aplikacja BSSzczytno Mobilnie, którą trzeba zainstalować na smartfonie. Więcej na ten temat w następnym wydaniu naszego poradnika i naszej stronie internetowej.
A co w przypadku, gdy dziecku zabraknie pieniędzy na koncie, karcie? Możemy jakoś szybko przesłać pieniądze?
Przy dzisiejszej technologii to żaden kłopot. Jeśli rodzic i dziecko mają konto w Banku Spółdzielczym w Szczytnie to przelew na konto dziecka dojdzie niemal natychmiast.
A co z prowizjami za wypłatę gotówki z bankomatów?
Płatności w punktach usługowych i handlowych są bezpłatne. Terminale są już właściwie w najmniejszych punktach. Bank Spółdzielczy w Szczytnie dysponuje też w całym kraju sporą siecią bankomatów własnych i partnerów, które są bezpłatne. Ich listę i lokalizację można sprawdzić na naszej stronie internetowej.
A co z płatnościami internetowymi?
Raczej na wakacjach naszym dzieciom nie są one potrzebne, ale oczywiście jest taka możliwość. Gdy dziecko ma u nas konto, to ma również dostęp do płatności internetowych. W naszej ofercie jest również płatność z tak modnym wśród młodzieży, wspomnianym wcześniej BLIKIEM. Szczegóły naszej oferty, skierowanej do najmłodszych, i podczas wakacji można znaleźć na naszej stronie internetowej bądź poprosić o pomoc w doborze usługi naszych doradców.
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33