Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

W lasach wciąż sucho. Groźny pożar w okolicy Dłużka (zdjęcia)


Aż cztery zastępy straży pożarnych walczyło z pożarem lasu w okolicy wsi Dłużek w gminie Jedwabno. Ogień, po godnie 13, zauważył turysta. Najpierw sam zaczął gasić pożar, gdy nie dał rady wezwał służby.Ogniem było objęte powalone drzewo oraz ściółka wokół niego. Zgłaszający nie był w stanie podać dokładnej lokalizacji. Ze zgłoszenie wynikało, że pali się gdzieś w okolicy kempingu w okolicy wsi Dłużek. Strażacy i leśnicy podjęli samodzielną próbę ustalenia miejsca pożaru.


Reklama

 

- Udało się, ale dojazd był bardzo utrudniony ze względu na ukształtowanie terenu – mówi kapitan Łukasz Wróblewski z KP PSP w Szczytnie. - Nasi ratownicy dotarli w pobliże tego miejsca, jakieś 200-150 metrów i zadecydowali, że działania gaśnicze będą prowadzone z wykorzystaniem pomp pływających i czerpaniem wody z Jeziora Dłużek – dodaje rzecznik prasowy strażaków.

 

Druhowie przenieśli sprzęt i rozpoczęli działania gaśnicze. Ogień sprawnie ugaszono. Na miejsce dotarł też ciągnik rolniczy z nadleśnictwa Jedwabno, który oborał zagrożony teren.

Reklama

 

Nie udało się ustalić przyczyny pożaru, ale strażacy nie wykluczają przypadkowego zaprószenia ognia, a nawet podpalenia.

 

- W lasach jest bardzo sucho – mówi kapitan Wróblewski. - Panuje trzeci stopień zagrożenia pożarowego apelujemy o ostrożność i czujność, bo o zaprószenie groźnego pożaru w takich warunkach jest naprawdę bardzo łatwo – ostrzega.

 

W gaszeniu pożaru w Dłużku brały udział jednostki: GBA MAN OSP Jedwabno, GCBARt MAN JRG Szczytno, GBA Renault OSP Nowy Dwór, GBA Renault OSP Szuć.

 

Fot. OSP KSRG JedwabnoKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama