Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

W dzień Wigilii spełniają się marzenia…. Niebiescy Mikołaje wyruszyli, aby w tym dopomóc


Rokrocznie policjanci oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie w okresie świątecznym wcielają się w role św. Mikołajów, aby spełnić marzenia jednej rodziny zamieszkującej na terenie naszego powiatu. W tym roku funkcjonariusze jednogłośnie wybrali dwóch przeuroczych chłopców, Bartusia i Jasia. Historia tej rodziny znana jest wszystkim mieszkańcom naszego miasta, a ich wzajemna troska o siebie, okazywana miłość, wsparcie i nieustannie prowadzona walka o powrót do zdrowia „małego wojownika” na każdym kroku porusza nasze serca. Jak co roku, mundurowi nie zapomnieli również o podopiecznych fundacji, która niesie pomoc wdowom i sierotom, po poległych w trakcie wykonywania obowiązków służbowych policjantach.Niebieskie mundury, czapki św. Mikołaja, masa prezentów, radość, uśmiech i mega szczęście. Tak wyglądał dzisiejszy dzień policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Dzięki zebranym wśród funkcjonariuszy i pracowników cywilnych szczycieńskiej komendy funduszy, udało im się, chociaż w mały stopniu spełnić marzenia dwóch przeuroczych, małych mieszkańców naszego miasta. Bartuś to „mały wojownik”, którego dzielną walkę

 

o powrót do zdrowia śledzi każdy, kto poznał jego historię. Jaś to jego starszy brat, który wspiera 3 latka w codziennych zajęciach umilając mu niejedne trudne chwile, przez które chłopiec musi przebrnąć, aby wrócić do pełnej sprawności. Wzajemna troska, jaka panuje w rodzinie, miłość, wsparcie i otwartość na potrzebnych innych potrzebujących porusza nasze serca na każdym kroku. W dzień Wigilii szczycieńscy policjanci mieli wspaniałą okazję, aby ich odwiedzić i obdarować upominkami.


Reklama

 

Jak co roku, mundurowi nie zapomnieli również o podopiecznych fundacji, która niesie pomoc wdowom i sierotom, po poległych w trakcie wykonywania obowiązków służbowych policjantach.

 

„Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach powstała dzięki inicjatywie ludzi z wrażliwością aniołów. Dostrzegli oni konieczność istnienia organizacji pomagającej rodzinom, które straciły swój największy skarb – miłość matki, żony, ojca i męża… Dlaczego? Bo ślubowali i wypełnili słowa roty ślubowania do końca.

 

Fundacja opiekuje się rodzinami policjantów, którzy zginęli na służbie. Wspomaga je i wspiera ich w codzienności. Ich małe gesty przynoszą wiele radości i wzruszeń, pomimo trudności, z jakimi muszą się mierzyć osierocone rodziny. Każdy, kto nagle stracił osobę bliską rozumie idee Fundacji, bo wie, jak ciężko jest tylko jedną parą rąk utulić do spokojnego snu troje małych dzieci… (źródło: www.fundacjapolicja.pl.)

Reklama

 

Szczycieńscy policjanci zapamiętają ten dzień na długo. Ogromne emocje towarzyszyły zarówno mundurowym, jaki i dzieciom, które nie spodziewały się ich wizyty. Służyć, pomagać.. i spełniać marzenia tych, którym życie nie szczędziło smutków to motto, które towarzyszyło funkcjonariuszom dzisiejszego dnia. Każdy policjant wie, że niesienie pomocy innym daje ogromną satysfakcję, a uśmiech na twarzy uradowanych dzieci to największa nagroda, jaką mogli za swój dar dobroci otrzymać.

 

KPP SzczytnoKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama