Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

W Szczytnie będzie drożej za śmieci. Radni zadecydowali o ile, znamy nową stawkę


Na czwartkowej sesji miejscy radni zadecydowali o podwyżce opłaty za odbiór odpadów komunalnych. Wzrośnie ona z 21 do 25 zł od osoby. Miejscy urzędnicy wyliczyli jednak, że aby do systemu odbiorów odpadów nie dokładać stawka powinna wynieść 33 zł. Na tak wysoką podwyżkę radni się nie zgodzili.Ratusz proponował 33 zł od osoby i ulgę 5,50 zł od osoby w przypadku, gdy w nieruchomości jest używany kompostownik. Gdy ktoś nie segreguje odpadów miałby zapłacić stawkę podwyższoną, czyli 66 zł miesięcznie od osoby.

 

Na taką podwyżkę nie zgodziła się część radnych. W imieniu klubu PiS poprawki do uchwały wniósł Andrzej Dziuban. Zaproponował 25 zł od osoby (gdy w nieruchomości używany jest kompostownik stawka miałaby być niższa o 4 zł). Stawka podwyższona, za brak segregacji to 50 zł od osoby miesięcznie.

 

I to propozycja radnego Dziubana została przyjęta przez radnych. Nowe stawki zaczną obowiązywać od stycznia.

 

Według miejskiego ratusza niższa stawka naraża budżet miejski na stratę około 1 ml 800 tys. zł rocznie. W ciągu ostatnich trzech lat miasto do systemu śmieciowego musi dołożyć 5 mln 630 tys. zł. A dodajmy, że system skonstruowano tak, że powinien on się bilansować, czyli te koszty w opłacie śmieciowej powinni ponieść mieszkańcy Szczytna.


Reklama

 

Tak głosowali miejscy radni za nowymi stawkami opłaty śmieciowej:

 

1 Tomasz Łachacz wstrzymał się

2 Paweł Malec przeciw

3 Robert Artur Siudak przeciw

4 Beata Boczar przeciw

5 Stefania Ewa Czerw przeciw

6 Andrzej Zdzisław Dziuban za

7 Karol Piotr Furczak za

8 Rafał Kiersikowski za

9 Aleksandra Malwina Kobus–Drężek za

10 Agnieszka Izabela Kosakowska przeciw

11 Paweł Kamil Krassowski za

12 Teresa Moczydłowska za

Reklama

13 Arkadiusz Myślak za

14 Zbigniew Janusz Orzoł za

15 Mariusz Pardo wstrzymał się

16 Anna Teresa Rybińska za

17 Sławomir Witold Staszak za

18 Artur Antoni Trochimowicz za

19 Waldemar Andrzej Zimny za

20 Tomasz Żuchowski za

21 Piotr Mieczysław Gregorczyk nieobecny

 

Więcej na temat sesji w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.Komentarze do artykułu

smutny

MARIAN PISiory samorządom więcej zabierają niż dają. Tu nawet nie ma co komentować. Włącz myślenie.

do Marian

Człowieku, ten szlachetny PIS dał 2 mln, a czy Ty wiesz ile zabrał. Oni się lansują jak dają, a cicho siedzą jak zabierają. Samorządom w całym kraju więcej zabrali niż dali i dalej obciążają ich wydatkami za swoje nieudacznictwo. Patrz teraz węgiel. Podnoszenie najniższego wynagrodzenia to też czysta generacja kosztów które trzeba czymś zrównoważyć. Jak się tego w odpowiednim stopniu nie kontroluje to - tak w skrócie - mamy inflację.

marian

Podoba mi się dyskusja \"mieszkańców\" na forum. Bilansowanie kosztów śmieci w wydaniu naszych samorządowców to tylko podwyższanie opłat mieszkańcom i nic więcej. Po co oni tam siedzą i za co pobierają wynagrodzenie? Do Obywatela: zainteresuj się ile te wredne Pisiory dołożyli do remontów miejskich dróg a ostatnio do modernizacji sieci wodociągowej? Jak dobrze pamiętam to ponad 2 mln! Oczko w głowie Mańkowskiego tj. stadion też chyba coś otrzyma. Nikt nie karze ci ich lubić ale odrobina myślenia jeszcze nikogo nie zabiła. No chyba że ty będziesz tym pierwszym :)

wiesław mądrzejowski

Takie małe pytanie do radnych, którzy odrzucili podwyżki - z jakich miejskich wydatków zdejmiecie te środki, które miasto będzie musiało przeznaczyć na dopłatę do wywozu śmieci? Konkretnie - komu je zabierzecie?

obywatel

I dobrze że chcieli podnieść, to naturalna kolej rzeczy przy takiej inflacji. To uchroniłoby nasze miasto przed totalnym marazmem. Teraz nie dzieje się za dużo a wychodzi że z braku kasy nie będzie się działo nic. PIS położył nasze państwo na łopatki, miasto musi walczyć o przetrwanie. Bilansowanie kosztów z przychodami to podstawa. Na podwyżkach nikt nie zarabia, to trzeba zrozumieć, chodzi o to żeby nie dokładać a pieniądze wykorzystać na coś pożytecznego. Dokładanie za nic dla wszystkich wlaśnie wszystkim bokiem wychodzi (wszystkie \"+\", ala tarcze itp)

pes

Bardzo dobrze że się nie zgodzili. Po co nam równe chodniki, czyste ulice itp. Ważne żeby im na diety starczyło. Możemy być dumni z naszych wlodarzy. Będziemy chodzić z gołymi d..... ale do śmieci dopłaci nam miasto - czyli my sami. Sukces PISo koalicji można odtrąbić. Radni - ekonomiści I klasa (szkoła podstawowa). A najbardziej bawi mnie ten z PO on już sam chyba nie wie z kim trzyma. Uważaj P. Furczak, jak się góra zorientuje że Ty razem z PIS w jedną trąbe dmuchasz to wydmuchają Ciebie, Ty chyba nie orientujesz się o co się tu toczy gra., zaraz wybory parlamentarne a TY z PISoPSL-em ?

Obserwator

Radni Siudak, Boczarowa, Kosakowska, Malec i Czerw chcieli podwyżki za śmieci do 33 zł, a nie zgodzili się na 25 zł. Tacy Radni, pamiętajmy

Włącz myślenie

Celebryta Mańkowski chciał podwyżki za śmieci do 33 zł. Dobrze, że Radni na to się nie zgodzili

szczytniok

Pan Łachacz potrafi świetnie się sprzedać, podpiac sie pod wszystkie inwestycje w miecie ( chcoiazby pod rondo przy Lidlu, choc to inwestycja GDDKIA a nie miasta) folder wyborczy pelen \"sukcsow\"pana Łachacza, Kirsikowskiego i innych \"poradnych\". najgorsze w tym jest to ze miezkancy tego miasta naal sie lapia na te sztuczki i wybieraj wciz takich Łachaczy, Rybinskie Siudaki Boczarowe itd, dlaczego bo owia dzien dobry na ulicy i sa sasaidami z klatki. Nie liczy sie zaanagazownie w rozwój miasta i nie widzą prywaty i porachunków z przeszłsci\".

Twarze przewodniczącego...

Panie Łachacz trudne decyzje niech podejmują inni a pan chce być ten dobry i wyjątkowy...skoro jesteś taki dobry i wyjątkowy i masz choć odrobinę wiedzy o samorządzie to nie wprowadzaj takiego punktu na sesję zobaczymy jak sobie poradzisz.

smutny

Znowu wszyscy będziemy dopłacać do śmieci. Ciężki jest los tego miasta. Z jednej strony łupi je PISowski rząd z drugiej miejscowi radni. Z czym do ludzi. Będziemy chodzić po ciemnych ulicach i potykać się o nierówne chodniki ale będziemy mieli doplaty do śmieci. Pełen sukces. Brawo radni. Jakby sami mieszkańcy nie byli w stanie sami ponieść kosztów własnej egzystencji. Gdzie tu logika i do czego to zmierza.

ha ha

Ale się uśmiałem. Łachacz stabilny i kompetentny... Może szkoda ale z tej strony go nie poznałem, nie wiem nawet w jakiej dziedzinie? Bo w finansach to na pewno nie.

Alex

Łachacz dobrze, że z potrzebami fizjologicznymi się nie wstrzymuje bo by nie donosił....

NoName

Panie @Pozal się Boże - na tym polega demokracja że można oddać 1 z 3 głosów. Łachacz jako przewodniczący i radny jeden z bardziej stabilnych i kompetentnych radnych, dobra przeciwwaga dla oszołomstwa zasiadającego w radzie i samorządzie.

Pozal się Boże

Panie Łachacz czemu pan się wstrzmał czy ma pan jakiś charakter czy też haryzme? Czy tylko mdłości?

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama