Czwartek, 6 Październik
Imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda -

Reklama


Reklama

WIELBARK – LIDER GOSPODARCZEGO ROZWOJU


Promocja. Mija właśnie połowa bieżącej kadencji samorządu lokalnego. Niedawno, bo 27 maja, samorządowcy obchodzili też swoje święto, ustanowione na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r. To dobre powody, by podsumować minione 2,5-letnie działania wielbarskiego samorządu nie zapominając o dokonaniach z lat wcześniejszych.Na przestrzeni ostatnich lat Gmina Wilebark zmieniła sie radykalnie, głównie za sprawą inwestorów, którzy zdecydowali się na naszym terenie rozpocząć swoją gospodarczą działalność. Ten trend, ponad 10 lat temu, rozpoczęła IKEA i od tej pory gminie nieustannie przybywa liczących się zakładów pracy, nie maleje też zainteresowanie kolejnych inwestorów, którzy swoją gospodarczą przyszłość chcą zwiazać z Wielbarkiem. Warto przy tym podkreślić, że na ów rozwój gospodarczy ma wpływ dobra współpraca samorządu z inwestorami, którzy nie tylko budują i prowadzą własne przedsiębiorstwa, ale aktywnie włączają się w działania, podejmowane i realizowane przez samorząd, uczestniczą w codziennym życiu mieszkańców.

Wszystkie te działania powodują, że zmienia się Wielbark i cała gmina, a wraz z tymi zmianami rośnie standard życia mieszkańców. Widać to na każdym kroku. Wielbark zyskał nowy wygląd, jest atrakcyjniejszy dla turystów i inwestorów, a dla mieszkańców stał się miastem, w którym żyje się wygodniej i bezpieczniej. Budżet miasta i środki, które zostały zainwestowane w jego rozwój świadczą o tym, że jako samorząd dobrze wykorzystaliśmy ten czas.

 

Kanalizacja, która objęła jak dotąd ponad połowę obszaru miasta, wodociągi, drogi – to niezmiennie inwestycyjne priorytety, które również przyczyniają się do tego, że Gmina Wielbark jest atrakcyjna dla inwestorów. Dzięki nim niemal całkowicie zostało zlikwidowane bezrobocie, a mieszkańcy, pewni stabilnej przyszłości, oczekują od samorządu realizacji ich potrzeb, już innych niż bytowe. Wiele uwagi poświęcił więc samorząd inwestycjom o charakterze rekreacyjno-sportowym oraz związanym z poprawa estetyki gminy.

 

 

Do jednych z najważniejszych inwestycji o tym charakterze zalicza się zagospodarowanie terenu przy rzece Sawicy, tj. utworzenie Parku Niepodległości przy ul. Ks. Jana Szadowskiego. Wykonano alejki i zrobiono nasadzenia roślinności. Uzupełnieniem tego działania było zagospodarowanie brzegu rzek Sawica i Omulew i utworzenie ścieżki pieszo-rowerowej.

 

Gmina na przestrzeni lat dbała także o budowę nowoczesnych miejsc rekreacji dla dzieci i rodzin. Na terenie gminy znajdują się nie tylko place zabaw, ale również obiekty infrastruktury sportowej. Zgodnie z przyjętym przez Radę Miejską programem, co roku w jednej z gminnnych, mniejszych miejscowości budowane jest sportowe boisko wielofunkcyjne.

 

W roku 2020 został odnowiony dawny ratusz, czyli obecna siedziba Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Biblioteki. Budynek zyskał nową elewację i dach oraz wyremontowano stary zabytkowy zegar. Podobnie, w poprzednich latach, wykonana została rewitalizacja zabytkowego kościoła ewangelickiego.

 

Ponadto jedną z najważniejszych inwestycji, które będą miały wpływ na poprawę estetyki Wielbarka jest rewitalizacja kamienic na ul. Jagiełły. Na początku kwietnia b.r. ruszyły prace remontowe kamienic przy ul. Jagiełły 13,15 i 17. W przygotowaniu jest już kolejny projekt dotyczący innych zabytkowych obiektów.

 

Podsumowując – Gmina Wielbark co rok nie tylko rośnie w gospodarczą siłę, ale też pięknieje i zielenieje, bo dokonuje się tu też wiele nowych nasadzeń drzew i krzewów. - I takie kierunki działań będą, zgodnie z planami, kontynuowane w kolejnych latach – zapewnia burmistrz Grzegorz Zapadka.Komentarze do artykułu

Julka

Wszystko pięknie ale jeden problem którym nikt się nie interesuje, co z młodzieżą którą ma PROBLEMY Z NARKOTYKAMI .Handlarzy pełno posterunek na miejscu .Radni spotykają się na sesjach i moze powinni się tym zająć a może POLICJANCJI by się troche przyłożyli bo nic nie robią w tym kierunku.PRZYKRO PATRZEĆ ŻE TAKIE PIĘKNE MIASTECZKO PIĘKNIE SIĘ ROZWIJA A WOKÓŁ ROZWIJA SIĘ HANDEL NARKOTYKOWY.NASZA KOCHANA WŁADZO I POLICJO WEŚCIE SIĘ ZA TEN PROBLEM .

Sol.

Może by tak obwodnica by odciążyć drogę w centrum.

Animals

Super szkoda tylko że w obronie najmniejszych czyli zwierząt jesteś w epoce kamienia łupanego zero sterylizacji kastracji brak jakiego kolwiek zapobiega bezdomność wszystko istnieje tylko na papierze rzeczywistość jest już inna

Dlugolecki

A co on niby takiego zrobil ? Ikea sama przyszla. Ikei i mieszkancom za podatki dziekowac. Kiedy scieki przestana sie przelewac w oczyszczalni? Bo ryb polowic juz nawet nie mozna.

Contigo

szkoda, że kosztem naszych lasów

dr

Gratulacje Panie Burmistrzu. Szczytno potrzebuje takiego gospodarza jak Pan a niestety ciągle trafia na nieudaczników.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Panie Połukord, podobno Pan też posiada herb. Czy może się Pan nim pochwalić publicznie?

  Ciekawy


  2022-10-05 17:07:00
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  A miałem nadzieję, że p. Połukord nie stanie do walki z opinią publiczną. Ale skoro tak, to zabiorę głos po raz drugi. Być może nie zrobiłbym tego, gdyby p. Połukord nie przytoczył przykładu herbu Szczytna na powtarzalność pewnych motywów herbowych. A zatem. Proszę mieć pretensję do publikatora, który nazwał Pana autorem herbu Rekownicy. Można byłoby sprostować od razu, że to nie herb, a logo (wówczas nie byłoby dyskusji). I tu jest właśnie to, co mnie zdetonowało. Jak można porównywać historycznie ukształtowane herby - naszego miasta, czy też innych miast wymienionych przez Pana, które posiadają herby podobne do naszego (proszę zwrócić uwagę, gdzie są one położone) - do produkowanych obecnie \"herbów znaków\" miejscowości, które dość świeżo uzyskały status miasta, a w związku z tym czerpią motywy z herbów już istniejących. Niemniej - czy to logo, czy to herb Rekownicy - nie jest to oryginalny projekt, z czym Pan się może zgadzać, albo nie. PS. jednak umie Pan szukać obrazem.

  Taki sobie czytelnik


  2022-10-05 15:56:12
 • Policjanci „wyłapują” narkotyki w Wielbarku
  Nareszcie się za to wzięli. Może już przestaną przymrużac oczy na to co się tu dzieje

  Wielbarszczanka


  2022-10-05 14:52:57
 • Czy grozi nam powtórka Czarnobyla? Do Szczytna dotarły tabletki z jodkiem potasu
  elektrownie ukraińskie sa oddalone ponad 1000km, Czarnobyl był blisko. są to reaktory zupełnie inne niż tamten. sianie paniki. żeby ludzie nie widzieli szwindla z węglem.

  Waldi


  2022-10-05 10:20:16
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Kilka słów wyjaśnienia. To był konkurs na logo (ZNAK GRAFICZNY) z następującym wymogiem: logo musi być tematycznie powiązane z rybami, z rybołówstwem. Pisał o tym TSz: https://tygodnikszczytno.pl/Rekownica_chce_miec_logo-n11341.html?fbclid=IwAR3Y7WP_C6U1MEkI1SLhjDKC5EyA0i-NQIkR1BLlu7Zd4CeQN8G-c0PWxvY Zwyciężył znak graficzny o formie, czyli wyglądzie - herbu, powtarzam ZNAK GRAFICZNY. „Imć Pan Zagłoba” skopiował i wkleił ogólnie dostępny tekst nie mający zastosowania do znaków graficznych, a dotyczący heraldyki. Panowie (Panie) „O ja” i „ja też” wyjaśniam Wam: wiele symboli powtarza się w herbach, ryba jest w np. herbie Kobylanki, a czy jest takich herbów aż 20 to nie wiem, była prośba o przesłanie tych pozostałych 19 i nie została do tej pory zrealizowana. Powtarzanie się elementów w herbach jest normalnością. Przykładowo herb Szczytna z racji zawierania jelenia podobny jest do herbu Złotowa, Piły, Jeleniej Góry, Rzepina, powiatu brodnickiego, Nowej Słupi itd. Dlaczego zaprojektowałem taki ZNAK GRAFICZNY? Wymagano, aby zawierał elementy związane z rybactwem. W moim projekcie rybactwo symbolizuje ryba (płoć) i woda jednego z trzech jezior położonych wokół Rekownicy (Konik, Rekowe, Głęboczek) o kolorze niebieskim. Dodałem do tego trzy świerki symbolizujące lasy roztaczające się wokół Rekownicy, umieszczając je na tle słonecznego nieba (żółte tło). Próbowałem jeszcze umieścić symbole grzybów z których słyną lasy wokół Rekownicy, ale burzyło to kompozycję i powodowało chaos graficzny i dlatego odstąpiłem od tego. Aż dziwne, że sprawa na pozór banalna, a wywołała tyle komentarzy - emocji. Czyżby komentarz „Anny” był zasadny ? Pozdrawiam Panią i wyjaśniam czemu nie spotykamy się: sunia nie może odbywać takich spacerów jak dawniej ze względu na stan zdrowia.

  Krzysztof Połukord


  2022-10-05 09:59:41
 • Czy grozi nam powtórka Czarnobyla? Do Szczytna dotarły tabletki z jodkiem potasu
  Ja tam jestem rozczarowany, liczyłem na jakieś szczepionki Pfizera chroniące w 100% przed promieniowaniem.

  ehhh


  2022-10-04 21:38:42
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Komentarz Nick Cage do Anny: to nie wypada aby mężczyzna, mający kobiety w domu córkę i żonę, zachowywał się tak niestosownie wobec kobiety, przeginasz Panie T.S.

  Obserwator


  2022-10-04 21:02:53
 • Basen ruszy we wrześniu. Kto będzie mógł z niego korzystać?
  Do Macx; To jedź a nie się unosisz

  Kuba


  2022-10-04 18:01:06
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Anka weź polopirynę, tylko już nie doodbytniczo a normalnie. Nie pomoże, ale będziesz miała co robić.

  Nick Cage


  2022-10-04 15:49:23
 • Dino i Biedronka wbijają się do Dźwierzut (zdjęcia)
  A te prywatne grunty to kogo? Szydlika czy kogoś z radnych? :)

  marian


  2022-10-04 13:46:27

Reklama