Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Uwaga! Woda nie nadaje się do picia. Komunikat sanepidu


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczytnie 22 marca 2023 r. wydał decyzję o braku przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego Rozogi (zaopatrującego miejscowości Rozogi, Klon, Wilamowo, Zawojki, Nowy Suchoros, Wujaki, Kilimany, Występ) ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne spowodowane bakteriami grupy coli.


  • Data:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczytnie nakazał doprowadzić jakość wody do wartości zgodnych z obowiązującymi wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017 r. poz. 2294).

 

Mając na uwadze bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców oraz możliwości techniczne sieć wodociągowa w miejscowościach zaopatrywanych przez wodociąg Rozogi od 22 marca 2023 r. zasilana jest z ujęć wody w Dąbrowach i Farynach produkujących wodę o dobrej jakości.


Reklama

 

Informacje dotyczące jakości wody będą na bieżąco aktualizowane i umieszczane na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Szczytnie.

 

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny w Szczytnie

Reklama

Tomasz LiwartowskiKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama