Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Uwaga! Oszuści wykorzystują koronawirusa i panikę


Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy wykorzystując epidemię koronawirusa i oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Oferują je w Internecie. Bywa, że podszywają się nawet pod państwowe instytucje i organizacje zajmujące się zwalczaniem koronawirusa. - Nie dajmy się oszukać, i o każdym takim przypadku informujmy policję – przestrzega Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji.W Polsce odnotowano pierwsze zachorowania na koronawirusa, a policjanci w ostatnim czasie otrzymali sygnały o przypadkach oszustw z tym związanych.


Reklama

 

Reklama

- W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa, czy też w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie – przestrzega Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. -  Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców ale i podszywania się pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa. Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania nie tylko w Internecie.

 

Policjanci przestrzegają przed tego typu oszustami.

 

- Nie dajmy się zwieść, nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy nagle uzdrowić – przestrzega policjantka. - Nie wpuszczajmy też takich osób do swoich domów i o każdym tego typu przypadku informujmy Policję.

 

 

Fot. Policja Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama