Sobota, 2 Marca
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola -

Reklama


Reklama

Urokliwy gość w centrum Szczytna (sygnał Czytelnika, zdjęcia, wideo)


Przy jednym z budynków Zespole Szkół nr 1 (od strony ulicy Śląskiej), pojawił się niecodzienny gość, który zaczarował mieszkańców swoją obecnością. To piękny jeleń, który regularnie pojawia się w okolicach ulicy Śląskiej – zaalarmował naszą redakcję Czytelnik. Przesłał też zdjęcia.


Czytelnik "Tygodnika Szczytno" podzielił się z nami wyjątkowym spostrzeżeniem - malowniczym widokiem jelenia, który odwiedza okolice Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie. To niezwykłe zjawisko w samym centrum miasta przyciąga uwagę przechodniów i sprawia, że codzienne spacery nabierają nowego, naturalnego uroku.

 

- Jeleń często obserwowany jest od strony ulicy Śląskiej, jednak kierowcy powinni być czujni, ponieważ zwierzę to, niestety, czasem decyduje się na przebiegnięcie przez drogę w stronę cmentarza i ulicy Pomorskiej – mówi nasz rozmówca.

 

To nie pierwszy raz, kiedy zwierzaki decydują się odwiedzić tereny miejskie, zaskakując mieszkańców swoją obecnością. Taki niecodzienny widok przypomina nam, że przyroda potrafi znaleźć swoje miejsce nawet w najbardziej zurbanizowanych przestrzeniach.

 

Mamy nadzieję, że jeleń pozostanie bezpieczny, a mieszkańcy będą mieli okazję podziwiać tę wyjątkową gościnność natury również w przyszłości.

Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

Kowal

Trzymam kciuki, żeby jakiś idiota go nie zastrzelił, jak to się stało niedawno w Szklarskiej Porębie, gdzie oswojonego jelenia, który od kilku lat przychodził codziennie na marchewki i był uwielbiany przez okolicznych mieszkańców, zastrzelił jakiś idiota, bo go pomylił z dzikiem... Strzelał 20 metrów od domów ludzi, do łagodnego zwierzęcia, które ufało człowiekowi. Obrzydliwe.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama