Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Uroczyste obchody Dnia Strażaka w Szczytnie


We wtorek, 30 maja na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. W miniony rok strażacy z powiatu szczycieńskiego wyjeżdżali do 1252 zdarzeń. Interweniowali przy 338 pożarach, 800 miejscowych zagrożeniach i 114 alarmach fałszywych. Ich praca została doceniona...W uroczystościach udział wzięli: Podsekretarz Stanu w MSWiA  Błażej Poboży, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki nadbryg. Tomasz Komoszyński, kapelan powiatowy strażaków ks. Józef Midura, przedstawiciele służb mundurowych, samorządów, instytucji współpracujących, strażacy, druhowie oraz pracownicy cywilni komendy.

 

Uroczystość rozpoczęła się przemówienia Komendanta Powiatowego PSP w Szczytnie st. bryg. Grzegorza Rybaczyka, który przywitał przybyłych gości i wygłosił uroczyste przemówienie, po którym zostały wręczone odznaczenia, awanse oraz mianowania na wyższe stanowiska służbowe.
 

 

WRĘCZENIE ODZNACZEŃ - Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczeni zostali:


Reklama

Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczony został:

- kpt. Adam Kalaga - KP PSP Szczytno

Srebrną odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” otrzymał:

- mł. asp. Paweł Sokołowski – KP PSP w Szczytnie

Brązową odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” otrzymał:

- ogn. Gabriel Łomiak – KP PSP w Szczytnie

 

NADANIE WYŻSZYCH STOPNI SŁUŻBOWYCH - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał stopień oficerski:

- mł. kpt. Grzegorz Bakuła stopień kapitana

Komendant Główny PSP nadał stopień aspirancki:

- mł. asp. Kacper Mariański stopień aspiranta

 

Komendant Wojewódzki PSP nadał stopnie podoficerskie:

-ogn. Marek Domurad stopień starszego ogniomistrza

-mł.ogn. Arkadiusz Górski stopień ogniomistrza

-sekc. Łukasz Elbruda stopień starszego sekcyjnego

-sekc. Mariusz Paprocki stopień starszego sekcyjnego

 

PRZYZNANIE WYRÓŻNIEŃ - Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej przyznał nagrody pieniężne:

- st. bryg. Grzegorzowi Rybaczykowi

- mł. bryg. Łukaszowi Godlewskiemu

Reklama

- mł. kpt. Barbarze Jastrzębskiej

- mł. asp. Pawłowi Kobusowi

 

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie, mianował strażaków na stanowiska służbowe:

- stanowisko dowódcy sekcji został mianowany: mł. asp. Tomasz Wołczkiewicz

- stanowisko operatora sprzętu został mianowany: ogn. Marek Mamiński

 

Podczas uroczystości wspomniano również o otrzymanych odznakach oraz nagrodach podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka w dniu 9 maja 2023 r. w Olecku, podczas których: st. ogn. Cezary Chorążewicz otrzymał Medal za Długoletnia Służbę; bryg. Zbigniew Stasiłojć otrzymał nagrodę finansową Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka

 

Również we wtorkowej uroczystości jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Trelkowie otrzymała akt włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Na koniec uroczystego apelu nastąpiły okolicznościowe przemówienia, po których dowódca uroczystości wydał komendy w celu odprowadzenia sztandaru i zakończenia uroczystości.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama