Niedziela, 24 Wrzesień
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli -

Reklama


Reklama

Unibep zakończy koszmar mieszkańców?


Pojawiło się światło w tunelu na dokończenie drogi pomiędzy Rozogami a Dąbrowami. Trwającą piąty rok inwestycję dokończy firma Unibep z Bielska Podlaskiego, która jeden ze swoich zakładów ma także pod Szczytnem.Wygląda na to, że mieszkańcy gminy mogą zacząć odliczać czas, bo zgodnie z umową, która została podpisana we wtorek, 5 września, wykonawca ma pół roku na wykonanie prac. Do tego czasu nie wlicza się okresu zimowego od 16 grudnia do 15 marca, więc prace powinny zakończyć się najpóźniej do połowy czerwca.

 

Nowy wykonawca w ramach zadania wykona m.in. nową konstrukcję jezdni o dopuszczalnym nacisku 11,5 t/oś i szerokości 7 m, rozbuduje skrzyżowania, zbuduje chodniki, zatokę autobusową oraz oświetlenie drogowe.


Reklama

 

W październiku 2022 roku olsztyński oddział GDDGiA odstąpił od umowy z firmą Ostrada z Ostrołęki, ze względu na niewystarczający postęp robót, a później całkowite zaprzestanie prowadzenia prac.

 

Pierwsza umowa na inwestycje została podpisana 4 września 2018 roku. Aneksem wydłużono wykonawcy czas na wykonanie jej do 20 lipca 2020 r. Teraz Ostrada najprowadopodobniej zapłaci karę umowną w wysokości 10 procent jej wartości netto.

Reklama

 

Unibep przetarg wygrał pokonując dwóch konkurentów. Jego wynagrodzenie wyniesie 21 milionów złotych.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama