Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

Umowa podpisana. Czy nasz stadion dorówna temu z Karpacza? (Rozmowa "TSZ")


To spełnienie marzeń nie tylko sportowców, ale tez mieszkańców – mówił burmistrz Krzysztof Mańkowski podpisując w poniedziałek umowę z wykonawcą na budowę stadionu piłkarsko – lekkoatletycznego przy ulicy Śląskiej. Budową stadionu zajmie się firma Tamex z Warszawy. To spod jej ręki wyszedł na przykład, uznawany za najpiękniejszy lekkoatletyczny obiekt w Polsce, stadion w Karpaczu. O szczycieńskiej inwestycji rozmawiamy z Robertem Burzyckim, wiceprezesem zarządu Tamex S.A. 

Szczycieński stadion ma kosztować niewiele ponad 16 mln złotych. Ma stanąć w ciągu 16 miesięcy. Do przetargu przystąpiły dwie firmy z Warszawy i Dąbrowy Górniczej. Wygrała firma Tamex z Warszawy. Firma z Dąbrowy była droższa o ponad 3 mln zł.

 

 

Tygodnik Szczytno”: Kiedy wasi pracownicy wejdą na plac budowy?

 

Robert Burzycki: Myślę, że stanie się to na początku lipca. Wcześniej musimy dokładnie wytyczyć punkty geodezyjne, bo przy tej inwestycji każdy centymetr gruntu ma znaczenie.

 

 

Jakie doświadczenie ma wasza firma przy budowaniu takich obiektów?

 

Szczytno naprawdę dobrze trafiło. Jesteśmy najstarszą firmą, która specjalizuje się w budowaniu obiektów sportowych, które mają międzynarodowe certyfikaty, takie jak WA, FIFA, ITF, czy PZLA. Mamy 22-letnie doświadczanie. To spod naszej ręki wyszedł na przykład stadion Zawiszy Bydgoszcz, czy infrastruktura sportowa Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie. Możemy też pochwalić się wybudowaniem uznawanego za najpiękniejszy lekkoatletyczny obiekt w Polsce, stadion w Karpaczu. Obiekt w Szczytnie ma wiele cech wspólnych. Jesteśmy pewni, że dołączy do grona najpiękniejszych stadionów w Polsce. Mamy za sobą zrealizowanych ponad 2000 takich obiektów.


Reklama

 

A skąd ta pewność?

 

Z doświadczenia. Poza tym przy projektowaniu stadionu w Szczytnie użyto naprawdę znakomitych technologii. Gwarantuję panu, że każdy zawodowy sportowiec, któremu przyjdzie tu trenować będzie zachwycony. Amatorzy dotkną światowych rozwiązań. To naprawdę ważne.

 

 

Budowa stadionu w Szczytnie przy ulicy Ślaskiej była dość mocno krytykowana przez radnych. Mówili, że to zła lokalizacja, że będzie za mały, czy że nie ma odpowiedniej liczby miejsc parkingowych...

 

Kompletnie nie zgadzam się z tymi argumentami. Lokalizacja stadionu miejskiego jest idealna. Łatwo do niego dotrzeć, nie trzeba daleko dojeżdżać. Co więcej można skorzystać z komunikacji miejskiej, bo z tego co wiem, w pobliżu są aż dwa przystanki. Z naszej strony taka lokalizacja, to też niższe koszty ten inwestycji, bo w pobliżu są wszystkie potrzebne przyłącza. W mojej ocenie ten stadion jest idealny dla takiego miasteczka, jak Szczytno. Nie jest ani za mały, ani za duży. Co do parkingów, to dodam, że stadion w Karpaczu ma niewielki parking na zaledwie kilkadziesiąt samochodów. To nie parking determinuje atrakcyjność stadionu, a baza noclegowa i sam stadion, jako obiekt.

 

Mówił pan, że pobudowaliście ponad 2000 tysiące obiektów sportowych, w tym ten uznawany za najpiękniejszy w Polsce w Karpaczu...

Reklama

 

Uprzedzę pana pytanie: tak, obiekt w Szczytnie znajdzie się w gronie najpiękniejszych stadionów w Polsce. Dodam, że przy jego budowie będą używane technologie, które znajdują się w obiektach najwyższej klasy na świecie. Na przykład do budowy bieżni zostanie użyta masa kauczukowa, po jakiej biegają olimpijczycy na najlepszych stadionach. Jak dla stadionu piłkarskiego sercem jest murawa, tak dla stadionu lekkoatletycznego jest waśnie bieżnia.

 

 

Kiedy stadion w Szczytnie będzie gotowy?

 

Z umowy wynika, że od dziś za 16 miesięcy.

 

Prace obejmą m.in.:

- wykonanie bieżni i areny lekkoatletycznej,

- przebudowę boiska piłkarskiego treningowego,

- budowę kortu tenisowego,

- wykonanie trybun wraz z częściowym zadaszeniem,

- adaptację budynków na potrzeby administracyjno - szatniowe oraz techniczne.

 Komentarze do artykułu

Krajan

Miałem nie grzać tego tematu, ale cóż... Jak mus to mus. Bardzo wkurzają mnie takie wpisy, jak od Róży, lub od dr. Miasto nie ma basenu! No nie ma. Nie ma miejsc w żłobku - no nie ma! Remonty ulic - idą, jak po grudzie. To też fakt. Ale nie są to problemy występujące od 2018 r. Te problemy były od zawsze. A NAJWIĘCEJ CZASU od 1990 r. na ich rozwiązanie MIAŁ TYLKO JEDEN, JEDYNY BURMISTRZ SZCZYTNA: była to DANUTA GÓRSKA. Miała 16 LAT na budowę np. basenu. Była wiceburmistrzem w latach 2002-2006, a potem do 2018 burmistrzem. Ale te jej wielkie panowanie zakończyło się ruszeniem jedynie ruin zamku, których kosztorys i całą koncepcję ówczesna rada zaakceptowała. Ale za błędy w tej inwestycji zbierał bęcki Mańkowski. Dlatego wkurza mnie takie ujadanie - być może wpływa na to młodociany wiek autorów, którzy przyszli na świat ok. 2000 roku. Ale jeśli tak nie jest - to tym bardziej wstyd.

dr

Fajnie jest. Mamy ruiny zamku za 17 mln, będziemy mieli stadion za 16 mln / jak wybudują to okaże się , że będzie ze 20 baniek/. Nie mamy wyremontowanych ulic, basenu, miejsc w żłobku, miejsca spotkań emerytów- to są zbyt drogie inwestycje, miasta na nie nie stać. Pan Burmistrz cały w skowronkach, jak go wybierzemy na drugą kadencje , to on nam dopiero pokaże rozmach w działaniu. Fajnie jest mieć takich rządzących. Cieszę się że mieszkam w Szczytnie.

Róża

Cudownie!!! Nic tylko brykać z radości!!! Od początku było wiadomo, że pan burmistrz sportowiec będzie wydawał miliony tylko na stadiony. A gdzie obiecane remonty ulic panie Mańkowski ????? Powycinał pan drzewa, zostawił po nich karpy, o które można się zabić, zasypał piaskiem dziury w jezdni i uważa, że co? Że niektórzy mieszkańcy Szczytna to małpy, które mogą sobie poskakać po dziurawej uliczce i krzakach w drodze na pański super stadion za 16 milionów??? Czyim jest pan burmistrzem: mieszkańców Szczytna, czy garstki sportowych oszołomów? Ale skoro już uważa pan, że zwyczajni i ciężko pracujący ludzie nie są godni by mieszkać przy ładnych i bezwybojowych ulicach, o chodnikach nie wspomnę, to nie lepiej już byłoby wybudować basen, z którego mogliby korzystać wszyscy mieszkańcy miasta i nie tylko. A może uważa pan, że do pływania wystarczy jezioro, w zimie zresztą też??? No bo skoro już mamy kilku morsów to i reszta miasta może. Czyż nie? A ulice przykryje niedługo śnieg i nie będzie widać ich rozpaczliwego wyglądu, przynajmniej przez jakiś czas. Mam tylko nadzieję, że wcześniej nikt nie rozwali sobie na nich samochodu, albo co nie daj Boże głowy. Nie daj też Boże więcej takich rządzących...

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama