Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Ulepszą wodę za 4 mln zł, prace wykona firma z Kętrzyna


4 mln zł – tyle będzie kosztowała modernizacja stacji uzdatniania wody w Wawrochach. W poniedziałek, 12 września samorządowcy z gminy Szczytno otworzyli oferty przetargowe na to zadanie.


  • Data:

- Do przetargu stanęła tylko jedna firma, przedsiębiorstwo z Kętrzyna – mówi wójt Sławomir Wojciechowski. - Zabezpieczone na ten cel mieliśmy właściwie tylko 2,6 mln zł, które otrzymaliśmy z Polskiego Ładu. Ale z inwestycji nie rezygnujemy. Na najbliższej sesji dołożymy brakującą kwotę, to niemal 1,4 mln zł. Ale inwestycja jest bardzo ważna.


Reklama

 

Stacja uzdatniania wody w Wawrochach zaopatruje w wodę niemal 3600 osób z: Wawroch, Płozów, Prusowego Borku, Rudki, Nowego Gizewa, Czarkowego Grądu, Małdańca i Piecuch.

 

Reklama

Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku. Nowa hydrofornia ma powstać w ciągu 10 najbliższych miesięcy.Komentarze do artykułu

Tomek

Liczymy, że przy okazji pan Wójt rozwiąże problem wody w Marksewie.

Andrzej

A czemu nasze firmy nie startowały ?

Obiektywny

Gdzie jest ścieżka pieszo-rowerowa w stronę Roman. Budowa miała się zacząć w 2022 r. ( Artykuł w Tygodniku Szczytno z dnia 18.02.2021 r. ). Tu też mieszkają ludzie. Wyborcy pamiętają panie wójcie.

Gabi

Cieszymy się. Może poprawi się jakość.

hoody007

Jak można ulepszyć wodę która już jest dobra do spożycia ???????? co będzie jeszcze lepsza ????? W jakim sensie. ? Jakieś rodzinne interesy pewnie

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama