Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Uczniowie „Szóstki” w programie #SuperKoderzy! (wideo)


Nasza szkoła od września ponownie dołączy do #SuperKoderów! - informuje na swojej stronie internetowej Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie. - W tym roku szkolnym realizowaliśmy ścieżkę Robomatematyków. Podczas zajęć stworzyliśmy gry planszowe (w rozmiarze maxi), w której zakodowaliśmy zadania matematyczne. Pionkami w grze były roboty mBot.


Film, dzięki któremu dostaliśmy się do kolejnej edycji.

 

 

W przyszłym roku szkoła będzie realizować ścieżkę „3Wymiary matematyki”, na której uczniowie poznają użytkowy i wszechstronny charakter matematyki.

 

- Zaprezentujemy, jak można wykorzystać umiejętności nabyte na lekcjach matematyki do projektowania obiektów trójwymiarowych – informują przedstawiciele szkoły. - Przejdziemy drogę od prototypu do fazy testów, kończąc na gotowym produkcie stworzonym z wykorzystaniem drukarki 3D. Podczas zajęć będziemy mieli okazję to wykazania się kreatywnością i umaterialnienia nasze pomysłów.

 

 

#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów, także zajęciach dodatkowych uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

 

Prowadząca zajęcia: Aleksandra Radzińska

Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama