Poniedziałek, 6 Luty
Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty -

Reklama


Reklama

Uczniowie Sobiecha w Portugalii... wybrali drogę do sukcesu (zdjęcia)


Film, prezentacje, plakat, a głównie wspomnienia – to zawartość konferencji z 8 listopada, podczas której podsumowany został przebieg tygodniowego (11-17 września), edukacyjnego pobytu uczniów Sobiecha w Portugalii. W ten sposób 15-osobowa grupa młodzieży uczestniczyła w realizacji projektu o nazwie „Wyższe kompetencje ucznia drogą do sukcesu zawodowego”.Przygodę z zachodnią Europą uczniowie zaczęli od przelotu z warszawskiego lotniska do Porto. Po blisko czterogodzinnym rejsie, przejeździe do Barcelos i zakwaterowaniu się w hotelu, przyszedł czas na sen. Uczniów czekał tydzień pełen intensywnej pracy, poszerzania umiejętności językowych oraz zwiedzania Portugalii.

 

Podczas sześciodniowego pobytu w Portugalii najwięcej czasu młodzież spędziła w miejscowości Barcelos. To właśnie tutaj „Sobiechowa” grupa odwiedziła miejscową szkołę „Escola Secundaria Barcelos” i Colegio La Salle” w Barcelos oraz poznała zakątki uroczego miasteczka. Kolejnym przystankiem było Porto – przez niektórych określane jako piękniejszy brat stolicy Portugalii, Lizbony.


Reklama

 

Przechadzka po centrum, wizyta na najpiękniejszym dworcu kolejowym Sao Bento, w katedrze Sé Catedral czy rejs statkiem po rzece Duero – to tylko kilka z atrakcji, jakie czekały na wybraną piętnastkę. Uczniowie zwiedzili również Bragę – jedno z najstarszych miast w Portugalii.

 

W trakcie trwania projektu uczniowie zrealizowali wiele inicjatyw. Dokonali międzyszkolnej wymiany doświadczeń, wspólnych prezentacji szkół i regionów, rozmawiali o ekologii czy przede wszystkim brali udział w zajęciach z robotyki. Wylot z Porto nie oznaczał jednak końca pracy. Zespół wykonał również m.in.: folder porównujący oba kraje: ich tradycje, różnice kulturowe, film i pamiątkowe prezentacje, a także wykonał plakat ekologiczny. Efekty przedstawione zostały na konferencji podsumowującej wylot, która odbyła się we wtorek, 8 listopada.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama