Sobota, 2 Marca
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola -

Reklama


Reklama

Ucieczkę przed policjantami zakończył na drzewie... 39-latkowi grozi 5 lat więzienia


W piątek, 20 stycznia w Wielbarku na ulicy 11 Listopada do kontroli drogowej nie zatrzymało się audi. Kierowca na widok funkcjonariuszy przyśpieszył i ruszył w kierunku Kucborka.Policjanci rzucili się za nim w pościg. Mimo wydawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych kierowca nie zamierzał się zatrzymać. Gnał, jak oszalały. Mieszkańcy okolicznych wsi wrzucili do internetu nawet film z tego pościgu. Widać na nim mknące audi oraz policyjny radiowóz.

 

Kierowca swoją ucieczkę zakończył na drzewie w Kucborku. Po uderzeniu auto zapaliło się. Gdy policjanci dotarli na miejsce kraksy kierowcy już nie było w samochodzie.

 


Reklama

Audi ugasili straży, których wezwano na miejsce zdarzenia. Policjanci poprosili ich też o przeszukanie okolicznego terenu. Kierowcy jednak nie odnaleziono. W poszukiwania zaangażowano nawet psa tropiącego. Podjął on trop.

Reklama

 

Do zdarzenia doszło po godz. 19, a przed godz. 22 odwołano poszukiwania. Policjanci ustalili personali osoby, która kierowała samochodem.

 

- To 39-letni mieszkaniec gminy Jedwabno – mówi sierżant Agata Stefaniak ze szczycieńskiej policji. - Mężczyzna ten został zatrzymany na terenie gminy Jedwabno. Przyznał się do niezatrzymania do kontroli drogowej i ucieczki. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci na razie nie podają, jakie były przyczyny takiego zachowania 39-latka.

 

Fot. OSP WielbarkKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama