Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

Trzy promile na początek wakacyjnego weekendu, policyjne podsumowanie


Pierwszy wakacyjny weekend za nami. Policjanci rozpoczęli go zatrzymując kierowcą z ponad trzema promilami alkoholu w organizmie. Takim wynikiem może „pochwalić się” 43-letni mieszkaniec Gminy Rozogi, który został ujawniony w piątek, 24 czerwca przed godziną 15, w miejscowości Dąbrowy.

 - Mężczyzna został zatrzymany przez innego kierującego, który miał podejrzenie, że kierujący pojazdem marki Skoda może być pod wpływem alkoholu – mówi sierżant Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji. - Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili przypuszczenia mężczyzny. Badanie alkomatem wskazało 3 promile alkoholu.

 

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w miejscowości Lemany w sobotę (25.06.2022 r.) w godzinach wieczornych. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym marki Land Rover. Kierującym okazał się 40-latek, który miał w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu.

 

Nieodpowiedzialnymi kierującymi, którzy zlekceważyli tak poważny zakaz zajmie się sąd.

 

Zdarzenia drogowe - kolizje

 

W piątek (24.06.2022 r.) na drogach naszego powiatu doszło do dwóch kolizji drogowych. Na drodze krajowej nr 59 pomiędzy Spychowem, a Rozogami, kierująca pojazdem osobowym marki Toyota, na łuku drogi nie dostosowała wymaganej prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego, uderzyła w przydrożne drzewo.

 

27-Letnia mieszkanka Krakowa podróżowała z rodziną. Dwójka dzieci w wieku 4 i 5 lat została przetransportowana do szpitala. Po wykonanych badaniach okazało się, że ich zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

W Rozogach kierujący maszyną leśną, mieszkaniec województwa mazowieckiego, 41-letni mężczyzna, nie zachował należytej ostrożności poruszając się na drodze publicznej, w wyniku, czego uderzył w tył pojazdu osobowego marki VW.

 

Kierujący byli trzeźwi, a pomoc medyczna nie była potrzebna. Na sprawcę zagrożenia w ruchu drogowym został nałożony mandat karny w wysokości 1 050 złotych. W związku z uszkodzeniami, jakie powstały w pojeździe osobowym, policjanci zatrzymali jego dowód rejestracyjny.


Reklama

 

Trzech kierujących bez wymaganych uprawnień

 

Każdego dnia minionego weekendu szczycieńscy policjanci ujawnili kolejnych kierujących, którzy wsiedli „za kółko”, pomimo braku posiadania wymaganych uprawnień do ich kierowania.

 

I tak w piątek (24.06.2022 r.) w godzinach późno wieczornych, w miejscowości Wielbark policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy marki Audi.

 

Kierującym okazał się 30-letni mieszkaniec Gminy Wielbark. W trakcie weryfikacji danych w systemach policyjnych okazało się, że nie tylko kierujący nie ma uprawnień, ale również pojazd ma już zatrzymany dowód rejestracyjny. W związku z tym wykroczeniem na mężczyznę został nałożony mandat karny w wysokości 500 złotych.

 

W sobotę (25.06.2022 r.) w Szczytnie również podczas kontroli drogowej został ujawniony kolejny taki kierujący. Skontrolowany został pojazd osobowy marki BMW, którego kierującym okazał się 26-letni mieszkaniec Szczytna.

 

W niedzielę (26.06.2022 r.) w Leśnym Dworze policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej motor typu cross. Okazało się, że nie tylko kierujący nie miał uprawnień, ale i pojazd nie jest zarejestrowany i nie ma posiada ubezpieczenia.

 

W każdym z tych przypadków, kierującym zakazano kontynuacji dalszej jazdy. Została też sporządzona stosowna dokumentacja do przedłożenia przed właściwym sądem, który za popełnione wykroczenie jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień, może nałożyć grzywnę nie niższą jak 1 500 złotych.

 

Rażące łamanie przepisów ruchu drogowego

Reklama

 

Na terenie naszego miasta policjanci zauważyli w piątek (24.06.2022 r.) kierującego pojazdem osobowym marki Bentley, który naruszył zakaz jazdy wzdłuż po chodniku. W związku z popełnionym wykroczeniem na mężczyznę został nałożony mandat karny w wysokości 1 500 złotych.

 

W trakcie weryfikacji danych kierującego w systemach policyjnych okazało się, że 51-letni mieszkaniec Warszawy ma status prawa jazdy jako zablokowany, dlatego dalsza jazda zastała mu uniemożliwiona.

 

Aż podwójnego zlekceważenia znaku B- 25 – zakaz wyprzedzania, dopuścił się 22-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna w miejscowości Dąbrowy w sobotę (25.06.2022 r.) złamał ten zakaz, za co został nałożony na niego mandat karny w wysokości 1 000 złotych i 5 punktów karnych. Mężczyzna skorzystał z prawa odmowy przyjęcia mandatu karnego i teraz za to zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

 

Zatrzymane prawo jazdy

 

W sobotę (25.06.2022 r.) w Świętajnie patrol ruchu drogowego ujawnił kierującą, która poruszając się pojazdem marki BMW przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 59 km/h. Mieszkanka Gminy Świętajno została ukarana mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych i 10 punktów karnych. 39-Latce zostało zatrzymane również prawo jazdy.

 

Policjanci apelują o rozwagę i odpowiedzialność na drodze!!!

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama