Środa, 10 Sierpień
Imieniny: Klary, Romana, Rozyny -

Reklama


Reklama

Trzy osoby zatrzymane, podejrzane są o posiadani i handel narkotykami


Praca operacyjna szczycieńskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania trzech osób podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami. 21-letni mieszkaniec gminy Szczytno w plecaku ukrył worek foliowy z zawartością amfetaminy. 21-letnia mieszkanka Szczytna oprócz tego, że narkotyki posiadała to miała je również nieodpłatnie udostępnić swojemu koledze. 29-latka zaś usłyszała zarzuty minimum dziesięciokrotnego udzielenia substancji zabronionych 21-latce i osiągnięcia z tego tytułu korzyści majątkowej.W miniony czwartek (19.08.21r.) szczycieńscy kryminalni prowadzili działania operacyjne ukierunkowane na zatrzymanie osób podejrzewanych, które wbrew przepisom Ustawyo przeciwdziałaniu narkomani, mogłyby posiadać przy sobie substancje zabronione.


Reklama

 

Około godz. 19:00 policjanci zapukali do drzwi jednego z mieszkań położonych na terenie gminy Szczytno.

 

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że właśnie pod tym adresem może przebywać mężczyzna, który takie środki posiada – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Mundurowym drzwi do domu otworzył 21-latek, który na ich widok natychmiast chwycił plecak leżący w jednym z zajmowanych przez niego pomieszczeń. Mając uzasadnione podejrzenie, że młody mężczyzna ma coś na sumieniu bądź chce coś ukryć, policjanci dokonali jego przeszukania. W trakcie wykonywanych czynności szczycieńscy kryminalni zabezpieczyli przy 21-latku worek z zawartością białego proszku. Jak się później okazało była to amfetamina.

 

Tego samego dnia szczycieńscy funkcjonariusze „odwiedzili” również 21-letnią mieszkankę gminy Szczytno. Policjanci mieli mocne dowody na to, że kobieta oprócz tego, że posiada w domu narkotyki, to udzieliła ich nieodpłatnie 21-latkowi. Mundurowi w trakcie przeszukania zajmowanych przez nią pomieszczeń w szafce usytuowanej w pokoju zabezpieczyli woreczek foliowy z zawartością amfetaminy.

Reklama

 

 

Okazało się, że nie był to koniec ustaleń i zatrzymań w tej sprawie. Niespełna dwa dni później tj. 21 sierpnia br. policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego na ulicy B. Chrobrego w Szczytnie zatrzymali 29-latkę będąca w zainteresowaniu szczycieńskich śledczych. W trakcie zbierania materiału dowodowego mundurowi ustalili, że kobieta miała minimum dziesięciokrotnie udostępnić substancje psychotropowe 21-latcę, przy czym osiągnęła z tego tytułu sporą korzyść majątkową.

 

Cała trójka niebawem stanie przed sądem, aby wytłumaczyć się z postawionych im zarzutów.

Za posiadania substancji psychoaktywnych 21-latkowi grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 21-latka z gminy Szczytno odpowie zaś za posiadanie i udostępnienie środków zabronionych, a 29-latka za ich handel. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Trzeba być mocno ograniczonym umysłowo, by nie wiedzieć, co dzieje się na niemieckich lotniskach, jak wielkie są braki w personelu, jak potężne są strajki, a wszystko to jest spowodowane niechęcią ludzi myślących, do przyjęcia szprycy. To, że w TV nic nie mówią wcale nie znaczy, że nic się nie dzieje.

  !!!


  2022-08-09 12:44:37
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  do Czytelniczki - z Ukrainy, bo pewnie tam go oddali, wraz z czołgami :))

  Czytelniczek


  2022-08-09 12:37:02
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Brak kompetencji nie przejawia się tylko u radnego Kiersikowskiego, ale u innych radnych pracujących w samorządzie też (wiedzę z zakresu finansów powinni mieć - za co biorą pieniądze jaką naczelnicy???). Pozostali radni zasiadający już co najmniej 4 lata w RM również podstawowe zasady finansowania czy zmian w budżecie powinni wiedzieć a nie błaźnić się na sesjach (np. Pan Dziuban). Porażka ... Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać :-)

  ta rada to żenada


  2022-08-09 11:55:38
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Olek, przyjąłem trzy dawki szczepionki i nie chorowałem na covida ani inną chorobę z podobnymi objawami. Wkrótce przyjmę czwartą. O czym ty piszesz? Potrzebujesz pomocy psychiatrycznej, to skorzystaj.

  Szczepiony


  2022-08-09 09:42:04
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  Tylko skąd wziąć cukier do ciasta? ;)

  Czytelniczka


  2022-08-09 09:31:48
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Bolek, nieźle odjechałeś. totalny świr.

  ????


  2022-08-09 00:48:48
 • Wielkie zmiany w SKS, to już Gwardia Jurand Bank Szczytno
  GWARDIA SZCZYTNO PANY!

  Gwardzista78


  2022-08-08 21:04:09
 • Niebieski Zaułek „od kuchni” w Radiu Olsztyn (słuchaj audycji na żywo)
  Miałam przyjemność z rodziną zjeść obiad i przepyszny deser.....jedzenie poezja,wszystko przygotowane z sercem

  Anka


  2022-08-08 20:41:06
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Z tego co pamiętam w tym miejscu ma być amfiteatr. Wybudujemy i powiemy, że nie ma na niego miejsca.

  Tor


  2022-08-08 16:22:30
 • Rodzice nie wierzą, że Michał mógł skatować własne dziecko (Rozmowa „TSZ”)
  Po pierwsze trochę to dziwne aby ojciec nie znał płci swojego dziecka. Po dwa może też jednak tak być, bo jeżeli matka maluszka miała obsesję na temat wyglądu to wbiła sobie do głowy podczas porodu że to będzie dziewczynka, przy porodzie mogła wpaść w depresje może nie chciała zostawić dziecka w szpitalu bo każdy wiedział że będzie miała dziecko, i po prostu postanowił zrobić z małego dziewczynkę. Pewnie kapała jak nie było ojca w domu on pracował także miała pole do popisu usypiała pewnie przed jego powrótem do domu. A im starsze to wkoncu musiała by dawać go dla babci czy dziadek a nawet dla ojca dziecka aby przebrać czy umyć. Poprostu mogła wyładowywać swoje niezadowolenie na mały przy przebieraniu czy kąpieli kiedy widziała i przypominała sobie że on nie jest dziewczynka.

  Ona


  2022-08-08 00:33:08

Reklama