Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Trzecia studnia w Orzynach – trwa walka z brakiem wody w gminie


Kolejna studnia głębinowa do pozyskiwania wody pitnej powstanie w Orzynach. Gmina Dźwierzuty w środę, 8 marca, podpisała umowę z wykonawcą. Przetarg na to zadanie wygrała lokalna firma ze Szczytna Hydromix. Koszt inwestycji to około 200 tys. zł.- Myślimy, że sam odwiert gotowy będzie w ciągu najbliższych dni – mówi Barbara Trusewicz, wicewójt gminy Dźwierzuty. - Cała studnia ma zacząć działać jeszcze przed majówką – dodaje.

 

Będzie to już trzecia studnia w Orzynach. Miejscowość od laty boryka się z brakiem wody. Problemy potęgują się zwłaszcza w sezonie letnim, gdy wzrasta liczba turystów, a wraz z tym zużycie wody.


Reklama

 

Reklama

Nowy odwiert będzie miał aż 80 metrów głębokości. Dwa pierwsze miały po 30 i 40 metrów.

 

- To pokazuje, jak obniża się poziom wód w naszej gminie – mówi Trusewicz. - Liczymy na to, że nowa studnia rozwiąże problem z dostępnością wody w sezonie letnim. To tylko jedno z szeregu naszych działań, aby zabezpieczyć mieszkańców w wodę. Od naszego wodociągu z końcem lipca odcięte ma być Marksewo. Ale z tego co wiem, tam pan wójt Wojciechowski kończy już budowę własnego wodociągu.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama