Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Trzech mężczyzn zatrzymanych za kradzieże z włamaniem


Szczycieńscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie serii kradzieży z włamaniem na terenie Szczytna. Jeden z zatrzymanych był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa.W toku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze wytypowali trzech mieszkańców Szczytna jako sprawców ostatnich kradzieży z włamaniem.


Reklama

 

Reklama

Pierwszy z zatrzymanych, 20-letni mężczyzna, dokonał w maju kradzieży z włamaniem do warsztatu wraz z 18-letnim wspólnikiem, powodując straty o wartości ponad 1000 złotych.

 

- W czerwcu ten sam 20-latek włamał się do sklepu, tym razem z 24-letnim znajomym - mówi sierżant Emilia Pławska ze szczycieńskiej policji. - Łupem padły artykuły monopolowe oraz gotówka, co przyniosło właścicielowi straty w wysokości około 500 złotych.

 

20-letniemu mieszkańcowi Szczytna przedstawiono zarzuty popełnienia dwóch przestępstw kradzieży z włamaniem oraz przestępstwa kradzieży. 18-latek usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem.

 

Najstarszy z zatrzymanych, 24-letni mężczyzna, oprócz włamania do sklepu miał na sumieniu również włamanie do mieszkania, skąd skradł gotówkę w kwocie ponad 2000 złotych.

 

Po przedstawieniu zarzutów kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy, został przewieziony do zakładu karnego. Był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Szczytnie.

 

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, natomiast za przestępstwo kradzieży kara do 5 lat pozbawienia wolności.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama