Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Trwają policyjne działania pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego


Policjanci ze szczycieńskiej drogówki prowadzą dziś działania pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego (NURD). Działanie te mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drogach naszego powiatu.- Policjanci będą zwracać uwagę na zachowanie prawidłowych relacji pomiędzy kierującymi pojazdami, a niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego – mówi sierżant Agata Stefaniak ze szczycieńskiej policji. - Szczególnym nadzorem mundurowych zostaną objęte te miejsca, gdzie drogi uczestników ruchu się przecinają, czyli przejazdy dla rowerzystów i przejścia dla pieszych – dodaje.

 

Najwięcej wypadków i ofiar wśród pieszych powodują kierujący pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Ich główną przyczyną jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, omijanie pojazdu, który zatrzymał się aby przepuścić pieszego oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi.


Reklama

 

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to także rowerzyści, kierujący hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego oraz wspomagającymi ruch. Do większości wypadków, w których zostali poszkodowani przyczyniają się inni użytkownicy dróg.

 

Jednak niewłaściwe zachowania niechronionych uczestników ruchu także doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji na drodze. W przypadku pieszych mowa głównie o nieostrożnym wejściu na jezdnię, przechodzeniu przez jezdnię przy czerwonym świetle, wtargnięciu zza pojazdu, rozproszeniu uwagi.

 

Pamiętajmy ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamięta o obserwacji pojazdów upewniając się czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze.

Reklama

 

- Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego – mówi sierżant Stefaniak. - Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.

     Komentarze do artykułu

cojest

Lepiej zainteresować się tymi co mają sądowy zakaz kierowania autami , bo czują się bezkarni.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama