Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Trwa rekrutacja do Sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczytnie


Trwa rekrutacja do Sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczytnie. To jedno z ciekawszych miejsc edukacyjnych w naszym mieście i powiecie. Warto zapoznać się z ofertą placówki.


  • Data:

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 4 w Szczytnie działa od września 2020 roku. To najmłodsza, ale też jedna z najlepiej wyposażonych placówek edukacyjnych w naszym powiecie. Wyniki sportowe idą tam w parze z wynikami edukacyjnymi.

 

- Nasi uczniowie pod kierunkiem nauczycieli – profesjonalistów umiejętnie łączą sport z nauką, o czym świadczą sukcesy w różnych dziedzinach – mówi Małgorzata Afanasjew. - Mamy na przykład trzech laureatów ogólnopolskiego konkursu Olimpusek. Średnia egzaminów naszych ósmoklasistów jest znacznie wyższa niż średnia w innych szkołach naszego powiatu i województwa. Połączenie sportu z nauką z reguły daje dobre wyniki. Warto oddać dzieci do naszej szkoły, bo rodzice będą mieli pewność, że trafią one pod opiekę profesjonalistów – zachęca pani dyrektor.

 

Szkoła ma też znaczące osiągnięcia w konkursach artystycznych. Wśród uczniów są laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Hoop Spoort artystycznie”, a także innych konkursów na szczeblu miejskim, powiatowym i wojewódzkim.

 

- Zapewniamy naszym uczniom szereg zajęć pozalekcyjnych – mówi dyrektor Afanasjew. - Od indywidualnych po grupowe. Na przykład koło filmowe. Jesteśmy szkołą aktywną, która nieustannie się rozwija i dopasowuje do potrzeb naszych uczniów i rodziców. Realizujemy mnóstwo projektów w tym międzynarodowych. O szczegółach możemy poopowiadać podczas dnia otwartego, na który serdecznie zapraszam.


Reklama

 

W tej chwili w szkole uczy się 276 uczniów. SSP nr 4 w Szczytnie ma jedną z najlepszych baz edukacyjnych w powiecie. Doskonale wyposażone sale lekcyjne, ale też nowoczesną halę sportową z zapleczem. Gdy dołoży się do tego doskonałą kadrę nauczycieli - uczniowie mają ogromne szanse na sukces sportowy, naukowy i artystyczny.

 

- I tak się dzieje – dopowiada Robert Dobroński, nauczyciel wychowania fizycznego. - Mimo że placówka działa od września 2020 roku to naszymi uczniami już interesują się największe kluby piłkarskie w kraju i Europie. Nie mogę zdradzać szczegółów, ale jednym z naszych uczniów zainteresowana jest Jagiellonia Białystok, a innym holenderski Feyenoord Rotterdam. To pokazuje potencjał, jaki drzemie w naszych uczniach, ale też siłę naszej szkoły i nauczycieli tu pracujących.

 

Szkoła stawia na trzy dyscypliny sportowe – piłkę nożną, siatkówkę i pływanie. Ale stara się też odpowiadać na indywidualne potrzeby uczniów.

 

W lutym rozpoczęła się rekrutacja do Sportowej Szkoły Podstawowej. Planowane jest utworzenie 3 pierwszych klas (około 60 uczniów). Ale - co ciekawe - rekrutacja trwa też do klas wyższych roczników: 2, 3, 4 oraz szóstej.

Reklama

 

- Jeśli ktoś ma ochotę do nas dołączyć, zapraszamy - zachęca Małgorzata Afanasjew, dyrektorka placówki.

 

Warunkiem przyjęcia do szkoły jest zaliczenie sprawdzianu sportowego oraz zaświadczenie lekarskie o zdolności do nauki w szkole sportowej.

 

- Odpowiednie druki można otrzymać u nas w szkole bądź na szkolnej stronie internetowej. Dyżuruję w szkole w każdy poniedziałek, do godz. 17 – mówi dyrektor Afanasjew. - Jeśli ktoś chciałby się ze mną spotkać osobiście to zapraszam

 Komentarze do artykułu

Mama

Byłam w tym roku na dniach otwartych. Grzyb i wilgoć w sali gimnastycznej, biblioteka ze znikomym księgozbiorem ( wcześniej mieściło się tam gimnazjum i jeszcze nie nadrobili braków jeśli chodzi o młodsze dzieci , pozatym biblioteka znajduje się w piwnicy w schowku na miotły ;) Jak na szkołę sportową to trochę wstyd że nie ma zieleni dookoła- mały plac apelowy wyasfaltowany i zamknięty orlik. Nie widziałam przepychu o którym tu mowa. Dobrze jest wkońcu o tym głośno powiedzieć bo wprowadza się w błąd rodziców takimi artykułami.

Kamil

Ta klasa to porażka, wystarczy spojrzeć na plan zajęć i osiągnięcia sportowe uczniów roku poprzedniego.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama