Sobota, 27 Lipiec
Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa -

Trudny początek okręgówki Gwardii Szczytno i Błękitnych Pasym

Porażkami zakończyły się inauguracyjne spotkania Gwardii Szczytno i Błękitnych Pasym. Gwardia na własnym stadionie przegrała ze wzmocnionymi Śniardwami Orzysz 1:4. Natomiast podopiecznych Radosława Rogowskiego czekała niełatwa przeprawa. Starcie z bardzo młodą ekipą Młody Senior Naki Olsztyn zakończyło się wynikiem 2:4.

Mimo szybko uzyskanego dwupunktowego prowadzenia i dominacji w pierwszej połowie spotkania, młody zespół z Olsztyna zaczął nadrabiać straty. Tuż przed przerwą Pasym stracił bramkę na 2:1, a w drugiej odsłonie gry Naki w zaledwie trzy minuty zdobyły dwie bramki. Prowadzenie podwyższyli strzałem z końcówki regulaminowego czasu gry, pokonując Błękitnych Pasym 2:4.

Pierwszy mecz po awansie rozegrała drużyna SKS Gwardia Szczytno. Przed spotkaniem delegat WMZPN wręczył puchar za awans do wyższego szczebla rozgrywek.

- To szczególny moment w życiu całej społeczności SKS Gwardia Szczytno. Wierzę, że sukces z poprzedniego sezonu będzie nas wciąż motywował do osiągania coraz wyższych celów. Osiągnięcie ich będzie możliwe tylko przy wsparciu wspaniałych ludzi, których nie brakuje – skomentował prezes klubu, Rafał Bałdyga.

Pierwsza połowa to wzajemne badanie obu drużyn. Najważniejszy jednak był pierwszy celny strzał, który wykonała drużyna gości. Pomimo starań szczycieńskiej drużyny, na przerwę Gwardziści schodzili przy wyniku 0:2. Obiecująco rozpoczęła się druga połowa, kiedy to Przemysław Ciebień pokonał z dystansu bramkarza Orzysza na 1:2. Kolejne próby jednak nie poskutkowały. Finalnie Orzysz pokonał nasz zespół 1:4, a Szczytno po faulu Michała Murawskiego, który przerwał kontrę Orzysza, kończyło grę w dziesięciu.

Błękitni Pasym: F. Brzeziński, K. Brzeziński (B), A. Dobrzyński (C), K. Kępka, M. Konopka, D. Maćkowiak(50' Nosowicz), T. Makuszek (50' Rybacki > Tumanowicz), D. Mikulak, P. Młotkowski (70' Plonkowski), G. Stańczak, K. Świercz (50' Król).

LKS BŁĘKITNI PASYM 2:4 UKS NAKI OLSZTYN

1:0 - 6' Dawid Maćkowiak

2:0 - 24' Dawid Mikulak

2:1 - 45' Miłosz Kowalski

2:2 - 47' Maciej Samoraj

2:3 - 49' Filip Wdowiak

2:4 - 87' Paweł Jakubisiak

Gwardia Szczytno: Sz. Chrzanowski (75' Zaborowski), P. Ciebień, J. Jodełka (67' Manowski), R.Krajza (C) (77' Nurkowski), M. Kwiecień (90' Kowalczyk), M. Magnuszewski (83' Romanov), M. Miłek (80' Puszko), M. Murawski, J. Poździak, P. Skrajny (B), N. Wożniak.