Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Trafią na bruk! IKEA w Wielbarku przymierza się do zwolnień


Niestety, obawy pracowników zakładu IKEA w Wielbarku potwierdzają się. Na bruk idzie 40 osób. Niewykluczone, że będzie ich jednak znacznie więcej. Pracownicy w mailach do naszej redakcji mówią nawet o 200 osobach. Władze firmy na razie przyznają się do zwolnienia 40 osób. Maciej Krzyczkowski z Biura Prasowego IKEA Industry tłumaczy nam powody zwolnień.Pracownicy największej firm produkcyjnej w naszym powiecie, czyli zakładu IKEA mają powody do niepokoju. Władze szwedzkiego koncernu przymierzają się do zwolnień grupowych.

 

- Jestem przerażona tym, co się mówi na temat tych zwolnień wśród pracowników – alarmuje naszą redakcję Czytelniczka. - Pracuję tam ja, kilka członków mojej rodziny. Jeśli potwierdzą się te plotki o zwolnieniu 40, a potem 200 osób, to naprawdę wiele osób zostanie bez środków do życia. IKEA do tej pory była solidnym pracodawcą, dlatego wiele osób wzięło kredyty i ma inne zobowiązania. Naprawdę drżymy o przyszłość.

 

Zwróciliśmy się telefonicznie i mailowo do szwedzkiego koncernu z prośbą o komentarz do informacji, które docierają od jakiegoś czasu do naszej redakcji. W imieniu spółki odpowiedział Maciej Krzyczkowski z Biura Prasowego IKEA Industry:

 

Od pewnego czasu IKEA Industry Wielbark doświadcza spadków zamówień na niektóre rodziny produktów. Mimo wdrożenia działań zaradczych okazały się one niewystarczające. Niestety, oznacza to konieczność rozstania się z 40 współpracownikami, co stanowi 2,7% załogi w Wielbarku, liczącej 1500 współpracowników. Rozumiemy, że będzie to trudne dla osób dotkniętych zmianą, dlatego będziemy wspierać naszych współpracowników, oferując odprawy oraz pomoc w poszukiwaniu nowych miejsc pracy. Informacje o wszystkich planowanych działaniach przekazaliśmy już współpracownikom zakładu w Wielbarku w zeszłym tygodniu. Naszym celem, jako IKEA Industry, jest odpowiedzialne prowadzenie biznesu, które pozwoli na zapewnienie stabilnych miejsc pracy w perspektywie długoterminowej.”


Reklama

 

IKEA Industry Wielbark o zwolnieniach poinformowała też Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie, który przygotowuje różne formy pomocy dla osób zwalnianych.

 

- Zwolnienia mają odbyć się na przełomie czerwca i lipca – mówi Beata Januszczyk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie. – Ale ofert pracy na stanowiska techniczne jest sporo. My oczywiście pomożemy takim osobom w znalezieniu pracy, czy zmianie kwalifikacji.

 

W tej chwili w naszym powiecie jest 1806 osób zarejestrowanych jako bezrobotni, co daje stopę bezrobocia na poziomie 9,1 procent (średnia wojewódzka to 8,5). W samej gminie Wielbark jest 193 zarejestrowanych bezrobotnych.

 

IKEA Industry, będąca częścią Inter IKEA, jest wiodącym na świecie producentem mebli drewnianych i integralną częścią łańcucha wartości IKEA. IKEA Industry posiada ponad 30 fabryk w 7 krajach i zatrudnia 15 000 pracowników. W Polsce IKEA Industry zatrudnia 9 000 osób w 16 fabrykach w 8 lokalizacjach. Zakład w Wielbarku zatrudnia łącznie blisko 1500 pracowników.

Reklama

 

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”. Więcej ciekawych informacji, i znacznie wcześniej, przeczytasz w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno". Zachęcamy do lektury. „Widzimy się” w każdy czwartek. Tygodnik dostępny jest w sklepach: sieci Intermarche, Stokrotka, Delikatesy Centrum, Biedronka, Dino, Lidl... oraz niemal w każdym wiejskim sklepiku w naszym powiecie. „Tygodnik Szczytno” - to się czyta.Komentarze do artykułu

Polak

A ja jestem ciekaw Chanukowy Mareczku, po co Kamyszowi plecak ewakuacyjny...hmmm...czyżby miał wątpliwości, kto tu kogo w ziemię wdepcze?. Musisz być już nieźle usrany, skoro wszędzie Putina widzisz.

mareczek

Dwojga imion \"Polak\" i \"Szczytnianin\" robi co może aby zasłużyć na żołd Putina. Równie skutecznie jak niejaki Braun w Sejmie, tyle, że tamten z wrodzonej głupoty. Ciekaw jestem ilu mieszkańców naszego miasta jest podatnych na tak prymitywne ruskie trollowanie.

Polak

Chanukowy Mareczku...podobno lada dzień będziesz z Hołownią wgniatać Putina w ziemię XD... myślisz, że zagraniczny kapitał nie widział tej prowojennej prowokacji?...myślisz że zarządca Polski nie dał cynka komu trzeba, że ma uciekać, zanim zaczną spadać bomby? Ty też już powinieneś siedzieć na plecaczku ewakuacyjnym, jak Kosiniak-Kamysz.

Mareczek

Panie Szczytnianin, jak czytam takie idiotyzmy siejące panikę zgodnie z wytycznymi z kremla to mi się zimno robi. Skąd masz człowieku takie informacje? Kolejny twój komentarz to będzie ujawnienie tajemnicy, że policyjna akademia zbroi się w rakiety przeciwlotnicze albo coś w tym równie idiotycznym stylu. Possij jeszcze swój brudny paluch to może znów parę rubelków wpadnie.

Rafał

A może pani Beata wesprze osoby zwolnione z Ikea swoim sowitym wynagrodzeniem, które otrzymuje od starosty? Może redakcja tygodnika powinna przedstawić zarobki takich ,, dobroczyńców \".

Szczytnianin

Zakład został zakwalifikowany przez właścicieli firmy do przeniesienia w bezpieczniejszy region na wypadek wojny. Więc do likwidacji i wszyscy do zwolnienia.

Tylko sprawiedliwość

Jakoś pracownikami firmy Telmex w Piszu nikt się nie przejmował jak były zwolnienia grupowe. Było, masz podpisz i spierda.....

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama