Piątek, 19 Lipiec
Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -

Reklama


Reklama

Tour de Konstytucja - przystanek w Szczytnie (zdjęcia)


Szczytno odwiedzili uczestnicy akcji „Tour de Konstytucja”. Przyjechały znane z ogólnopolskich mediów osoby, które propagują i walczą w kraju o praworządność. W naszym mieście pojawili się między innymi Robert Hojda (pomysłodawca akcji), czy Paweł Juszczyszyn (sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie).Goście z mieszkańcami Szczytna spotkali się na tarasie zamkowych ruin. Przybliżali im istotę demokracji i praworządności. - Rozmawialiśmy, o tym czy jednomandatowe okręgu wyborcze to klucz do sprawiedliwości wyborczej czy może raczej pułapka demokracji – mówi nam jeden z uczestników.

 

Wśród rozmówców znaleźli się między innymi: Robert Hojda (prezes Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych), Paweł Juszczyszyn (sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie), czy przewodnicząca Rady Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Danuta Przywara.


Reklama

 

Podczas spotkania zachęcano też do uczestnictwa w wyborach. Wydarzenie uświetnił muzycznym występem Paweł Janiszewski, Igor Pac oraz młodzi artyści z Kuźni Talentów "Kreolii".

 

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.

 

Reklama

Fot. https://www.facebook.com/TourDeKonstytucjaPL

 

 

 Komentarze do artykułu

Kamil

Swoją drogą skoro takie to wydarzenie, to cały Sad powinien tu być. Widocznie mało kto chce się z tym identyfikowac.

Kamil

Do Pana Mareczka2. Nie rozumiem jaki ochłap ma mi niby wpaść? Czy mam wypisane na twarzy, że jestem np. Zwolennikiem takiej czy innej partii i z tego powodu coś mam dostać? Nie pobieram żadnych świadczeń i nie pobierałem. Pracuje ponad 20 lat i sam na wszystko zapracowałem. Żyłem pod roznymi rządami. Zwykła pomyłka, że napisałem nie do tej osoby. Zresztą osoba ta kulturalnie odpisała do mnie, że chyba się pomyliłem a ja za to przeprosilem. Komentarz nie był do Ciebie a wyzywasz mnie. Tak oczywiście czytałem W pustymi i puszczy. Myślę, że każdy dorosły Polak czytał. Musisz mieć kompleksy skoro tak bez powodu po kimś tak jedziesz. Ja pisałem o politykach, nie o Tobie. Jak Ci lepiej, że tak się podbudowałeś czyimś kosztem to smacznego.

Marian K.

Panie Mars, zbyt wiele czasu spędza pan przy TVP Info i innych szczujniach. Pis musi walczyć z sądami bo gdy przerżnie wybory to nic ich przed sprawiedliwym sądowym nie uchroni.

mars

Sędziów bardzo boli próba ograniczenia im przywilejów. Według nich jest to zamach na praworządność i demokrację. Immunitet powinien chronić WYŁĄCZNIE w zakresie orzekania, a nie czynić sędziów bezkarnymi, gdy jeżdżą po spożyciu alkoholu czy innych używek, albo kradną lub popełniają inne przestępstwa.

Nick

Do @Zaryczny. Poczekaj, wróci Tusk to nie wytrzymasz z tego dobrobytu. I proszę nie obrażaj innych, którzy mają nie takie poglądy jakie masz Ty. Na tym polega demokracja, ale ta prawdziwa a nie sędziowska.

markiza do Kamila

Na pewno dobrze przeczytałeś mój komentarz? Nie ma tam ani jednego słowa na temat PiSu ani jego elektoratu, a tym bardziej obraźliwych określeń. Pisałam tylko o Juszczyszynie i jego \"praworządności\".

Kamil

Komentarz był do Zarycznego. Markiza przepraszam za pomylke

Mareczek2

Oj trollu pt.Kamil. Chyba musisz spasować bo z przemęczenia to ci się wypowiedzi poszczególnych uczestników dyskusji pomajtały. Co do wyzwisk, to niedościgłym wzorem jest gwiazdka nasza ukochana z Nowogrodzkiej. Nie będę cytował bo tam coś i o mordach było i parę jeszcze równie dosadnych określeń. Tobie też z przemęczenia nerwy siadają bo protestujesz przeciwko inwektywom a sam walisz równo po Tusku. Ot pisowska prawda i logika Kalego (jeżeli wiesz o kogo chodzi). Jestem pewny, że to wasze ostatnie chwile przy żłobie więc rwiecie jeszcze co się da za przykładem pni premierowej. Jakiś ochłap ci trollku może na koniec jeszcze wpadnie.

Kamil

Co to znaczy dyżurnych trolli? Ja nawet konta na fb nie mam. I zwolenników po nie wyzywam od poeowcow a panx Markiza zrazu wyzywa ludzi od psiorow. Żadne wycie tylko zwyczajne wypowiadanie się. Kultury to brakuje takim markizom właśnie. I markizo gwarantuje Ci ze taki pan Juszczyszyn nigdy nie stanie w Twojej obronie jak ktoś Cie bezczelnie okradnie. Nauczcie się trochę kultury słowa a nie używacie utartych frazesów typu wycie albo ***** ***. Ja uważam że ***** ** ale 7 gwiazdek zwolennicy obecnego rządu nie używają bo mają w sobie kulturę i nie mówią wypier...c jak pani lamparcica. Sorki ten rząd nie jest idealny ale ie chce, żeby rzadzili mną tacy wulgarni ludzie jak lampart albo mieknaca rura donek. Wasze wyzwiska pokazują w mediach. Wyzwisk odnpolitykow PIS to jednak szukać bardzo trudno bo ich nie używają.

Zaryczny

Słychać wycie - znakomicie! Musiało to spotkanie w obronie Konstytucji naprawdę mocno walnąć w pisowską bandę , że uruchomiono wszystkich dyżurnych trolli. Tak pisiory - to wam przeszkadzają wolne, niezależne sądy. Ostatnia instytucja w tym zdeptanym kaczym butem kraju, która ma czelność jeszcze się bronić. Jeden wódz, jedna prawda, jedni przy korycie! To wasze wyborcze hasło!

Niech jadą do Brukseli ......

Darek

Tur de prostytucja bo przyjechały prosty....

markiza

Juszczyszyn chce ludzi uczyć praworządności??? To jawna kpina! To przecież on prowadził sprawę dłużnika, którego gospodarstwo warte ponad pół miliona, sprzedano za 200 tysięcy, a Juszczyszyn przyklepał własność dla nowego właściciela po wpłacie tylko wadium w wysokości 30 tysięcy. Resztę dłużnikowi wypłacono dopiero po latach oraz długich staraniach i interwencji Pani Lidii Staroń. Gość, porównując wartość zlicytowanego gospodarstwa, miał tylko 25 tysięcy długu. To jest praworządność według Juszczyszyna???

marian

Miejsce adekwatne do gości i treści rozmowy, \"ruiny zamku\" :)

Hans

żenada,lewactwo i buractwo

Romek

Jakiś czas temu usłyszałem jak pewien gościu rzekł, że co za różnica czy rządzi nami Kaczor czy by Ruskie nas najechali i nami rządzili. Jaki trzeba mieć zryty mózg na kolor czerwony, żeby takie rzeczy mówić. Taki człowiek wie, że doskonale by się w takiej okupacji odnalazł jak towarzysze partyjni po 45roku w Polsce. Powodzenia dla tych, którzy chcą powrotu takiej władzy absolutnej. Po co im tvp? Bo to już jedyna tv beż ich jedynego słusznego przekazu. Zresztą to nawet nie jest polski przekaz. Proszę sprawdzić w czyich rekach jest większość niby polskich mediów. Wystarczy się zainteresowac

Romek

Tłumy niesamowite...No trzeba bronić biednych sędziów spadkobierców PRL, ludzi ponad prawem. Pracownika można zwolnić, oni nie są pracownikami i nie można ich zwolnić prawda?

Popieram Nick

Dokładnie do roboty a nie na wycieczki

Nick

A kolejki w sądach, sprawy czekaja, taka to demokracja. Do roboty by się wzięli a nie uczą demokracji ludzi.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama