Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Tężnie solankowe nie będą z kredytu


Tężnie solankowe Pawła Salamuchy, który wygrały w tegorocznym konkursie budżetu obywatelskiego miały być wykonane w 2022 roku z... kredytu. Taki zapis widniał w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta. Zakwestionował to radny Rafał Kieriskowski. Zapis ma być zmieniony.- Ogłaszając budżet obywatelski, gwarantujemy realizację wybranego przez mieszkańców zadania czyli zawieramy z nimi swoista umowę. A co w przypadku, gdy radni nie zgodzą się na zaciągniecie kredytu? – pytał radny Kiersikowski. - Taki zapis jest bardzo ryzykowany i nieuczciwy – mówił podczas spotkania, podczas którego opiniowano przyszłoroczny budżet. - Poza tym, kredyt to zwiększenie kosztów tego zadania, bo do 250 tys. zł, które jest planowanie na tę inwestycję, trzeba doliczyć odsetki. Budżet obywatelski w kredycie, to chyba pierwszy taki przypadek w historii samorządu.

 

Radny mówił, że jeśli rada nie weźmie kredytu, to przy takiej konstrukcji budżetu zostanie ona postawiona w złym świetle i niezręcznej sytuacji.


Reklama

 

- Dla mnie budżet miasta to całość, i przyznam, że nie ma to większego znaczenia – odpowiadał mu burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Wszędzie doszukuje się pan kombinacji. Przedstawiam wam budżet, który chcę zrealizować w przyszłym roku, ale jak się okazuje, wy po raz kolejny chcecie go przewalić. To przykre działania. Bo co i rusz wpychacie jakieś wrzutki. Pani skarbnik, urzędnicy czują się niekomfortowo.

 

Po krótkiej konsultacji z panią skarbnik burmistrz zadecydował jednak o przerzuceniu pieniędzy z innych zadań inwestycyjnych na budżet obywatelski. Z kolei z kredytu, który miał iść na budżet obywatelski, wykonane zostaną między innymi dokumentacje na ulice: Zieloną, Pasymską, Wiejską, czy dokumentacja rozbudowy budynku przedszkola Bajka.

Reklama

 

- Zamienianie pozycjami tych inwestycji niewiele zmieni – podsumowała tę dyskusję skarbnik Alina Gajkowska. - Ale tak, możemy to zrobić.

 

Przypomnijmy, że na tegoroczny projekt – budowę tężni solankowych - głosowało około 1000 osób.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama