Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Tężnia solankowa w Szczytnie ponownie działa


Po przerwie technicznej i pracach renowacyjnych, tężnia solankowa w parku przy ulicy Pasymskiej w Szczytnie jest znów dostępna dla mieszkańców i turystów – informuje miejski ratusz.Tężnia, która powstała w ramach ostatniego budżetu obywatelskiego, to autorski pomysł Pawła Salamuchy, obecnego radnego Rady Miejskiej w Szczytnie. Koszt budowy wyniósł 300 tys. zł. Lokalizacja w parku przy ulicy Pasymskiej, w pobliżu Restauracji Zacisze, okazała się strzałem w dziesiątkę.

 


Reklama

Pomysł Salamuchy szybko zyskał popularność, stając się jedną z głównych atrakcji miasta. Tężnia to idealne miejsce dla osób pragnących zadbać o zdrowie i poprawić samopoczucie. Wdychanie powietrza nasyconego solanką działa korzystnie na układ oddechowy, wspomaga leczenie chorób dróg oddechowych, a także wzmacnia układ odpornościowy.

Reklama

 

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia parku przy ulicy Pasymskiej w Szczytnie, by skorzystać z dobrodziejstw tężni solankowej. To doskonała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu i zadbać o zdrowie w przyjemny sposób.Komentarze do artykułu

Mieszkaniec

Ludzie jakie prace renowacyjne chyba gwarancyjne. Jak patrzę to ta teżnia więcej nie działa jak działa. A zapewne koszty utrzymania ogromne.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama