Niedziela, 24 Wrzesień
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli -

Reklama


Reklama

Tak zmieniał się Środowiskowy Dom Samopomocy w Dźwierzutach (zdjęcia)


W Gminny Ośrodek Kultury w Dźwierzutach odbyło się podsumowanie prac przystosowujących budynek dawnej szkoły w Dźwierzutach na potrzeby działalności Środowiskowy Dom Samopomocy w Dźwierzutach. Tak to wydarzenie wyglądało w obiektywie.Dowiedzieliśmy się o historii powstania domu i odwiedziło nas wielu wyśmienitych gości.

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dźwierzutach został utworzony w październiku 2018 roku. Jest gminnym ośrodkiem wsparcia dziennego pobytu dla osób z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnych intelektualnie i wykazujących inne przewlekłe zaburzenia psychiczne.

 

Z usług placówki mogą korzystać osoby zamieszkałe w gminie Dźwierzuty i Pasym, wymagające pomocy oraz wsparcia w zwiększeniu zaradności życiowej a także integracji społecznej. Świadczone usługi są organizowane w formie grupowych i indywidualnych zajęć i treningów dostosowanych do potrzeb i możliwości uczestników.

 


Reklama

 

To ważne wydarzenie dla mieszkańców Dźwierzut i okolic, ponieważ remont tego miejsca, pełniącego tak istotną rolę społeczną, był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z budżetu państwa. Kwota 1 344 935 zł to znacząca suma, która przyczyniła się do poprawy warunków życia i pracy uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy.

 

Placówka ta, funkcjonująca od 19 października 2018 roku, oferuje wsparcie dla osób z różnymi potrzebami. Środowiskowy Dom Samopomocy w Dźwierzutach to miejsce przeznaczone zarówno dla osób przewlekle psychicznie chorych, jak i tych z niepełnosprawnością intelektualną. To miejsce, które stworzone zostało z myślą o zapewnieniu pomocy i wsparcia dla 50 osób na pobyt dzienny.

 

Budynek placówki, w którym przeprowadzono remont, ma powierzchnię całkowitą wynoszącą 909 m². To przestronne i funkcjonalne miejsce, które teraz zyskało nowy blask dzięki przekazanej dotacji.

Reklama

 

Wojewoda wyraził swoje zadowolenie z możliwości udzielenia wsparcia finansowego na ten projekt, mając nadzieję, że odnowiony Środowiskowy Dom Samopomocy będzie miejscem, w którym uczestnicy znajdą jak najlepsze warunki do rozwoju i integracji społecznej.

 

„Mam nadzieję, że pamiątkowy obraz Mikołaja Kopernika, który dziś przywiozłem zawiśnie na jednej ze ścian wyremontowanego domu” – powiedział Wojewoda.

 

 

 

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.Komentarze do artykułu

anna

Oglądając foto relację z tego wydarzenia zachodzę w głowę co tam robił Pan Nowociński? Jaką \"fuchę\" pełni obecnie, chyba że jest prawdą to że zamierza kandydować niedługo na Burmistrza w Szczytnie a to tylko element tzw. \"lansu\" i trzeba wszędzie się pokazywać! Niektórzy ludzie nie mają za grosz odrobiny samokrytyki!!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama