Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Szwagier do szwagra: Pojedziesz pierwszy, bo jesteś trzeźwiejszy...


„Ty pojedziesz pierwszy, bo jesteś trzeźwiejszy”! – powiedział szwagier do szwagra. Ruszyli w drogę. Jeden oplem vectrą, drugi oplem astrą. Obaj wpadli w ręce policji w Dąbrowach. I obaj byli solidnie... upojeni alkoholemW czwartek, 4 czerwca policjanci szczycieńskiej „drogówki” pełnili służbę na terenie gminy Rozogi. Około godziny 19:00 w Dąbrowach, ich uwagę zwróciły dwa nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy.

 

- Funkcjonariusze od razu zorientowali się, że styl jazdy kierującego oplem vectrą i jadącego bezpośrednio za nim kierowcy opla astry, „pozostawiał wiele do życzenia” - mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Oba auta zatrzymano do kontroli drogowej.

 

Okazało się, że za kierownicą vectry siedział 47-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Mężczyzna przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, „wydmuchał” ponad 2 promile. Ponadto, w trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach informatycznych, mundurowi stwierdzili brak uprawnień do kierowania pojazdami.


Reklama

 

Za „kółkiem” astry siedział 46-latek, również mieszkaniec gminy Rozogi. Ten zaś poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie „wydmuchał” blisko 3 promile. 46-latek również nie posiadał uprawnień, gdyż prawomocnym wyrokiem sądowym zostały mu one odebrane.

 

- Funkcjonariusze w rozmowie z mężczyznami ustalili, że są oni szwagrami. Zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów pod warunkiem, że „pierwszy pojedzie ten trzeźwiejszy” - tłumaczy policjantka.

 

 

Obaj panowie niebawem staną przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, a 47-latkowi za prowadzanie samochodu, pomimo orzeczonego prawomocnego zakazu sądowego, dodatkowo kara do lat 3 pozbawienia wolności.

Reklama

 

Fot. Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstuKomentarze do artykułu

Osa

Przemytnik czy złodziej krąży tam bez tablic rejestracyjnych po tej drodze.

Komar

Co trzeci jeździ tam po kilku piwkach albo rowerem albo samochodem.

Mucha

Jurgi gm.Pasym jeździ ciągnikiem bez uprawnień po wsi i pijany.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama