Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Szukają szczęśliwych „pięćdziesięcioletnich” małżonków ze Szczytna. Złóż wniosek o medal


Małżonkowie ze Szczytna, którzy w 2023 roku będą obchodzić swoje 50-lecie pożycia małżeńskiego, mogą składać wnioski o nadanie medali za długoletnie pożycie. Urząd Stanu Cywilnego w Szczytnie zachęca wszystkie pary, które spełniają kryterium, do złożenia wniosku do 17 lutego 2023 roku. W ich imieniu wnioski mogą składać też ich dzieci, wnuki lub inni członkowie rodziny.


  • Data:

Jubileusz 50-lecia małżeństwa to wyjątkowy czas dla każdej pary, dlatego Urząd Stanu Cywilnego chce uczcić tę okazję i uhonorować długoletnie pożycie małżeńskie medalami.

 

- To symbolem uznania i szacunku dla związku, który przetrwał próbę czasu i jest żywym przykładem miłości i wierności - mówią miejscy urzędnicy.

 

Wnioski przyjmowane są w pokoju nr 18 ratusza w Szczytnie w Urzędzie Stanu Cywilnego.


Reklama

 

- Nie czekajcie, skorzystajcie z tej okazji i złóżcie wniosek o nadanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie, celebrujcie swoją miłość, która przetrwała próbę czasie, i bądźcie dumni z tego jak wiele lat udało wam się przeżyć razem – zachęcają pracownicy USC.

 

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest odznaczeniem cywilnym, przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej małżonkom za długoletnie pożycie małżeńskie. Medal przyznawany jest zwykle z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego, choć niektóre pary mogą być odznaczane po 60 czy 65 latach pożycia.

Reklama

 

Prezydent RP nadaje medal, a jego wręczenie odbywa się zazwyczaj na specjalnie zorganizowanej uroczystości, której udziałem są przedstawiciele władz lokalnych oraz najbliższa rodzina i przyjaciele małżonków.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama