Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Szpital w Szczytnie jak uniwersytet


Szpital w Szczytnie stał się placówką naukową. Właśnie zmieniony został statut instytucji. Dopisano punkt, który umożliwia prowadzenie badań naukowych oraz prac badawczo-rozwojowych.


  • Data:

- To nasz ogromny sukces – cieszy się Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Bo to doskonała wiadomość zwłaszcza dla pacjentów, którzy będą mogli liczyć na różnego rodzaju innowacje w leczeniu. Ten zapis to konsekwencja wielu rzeczy, ale przede wszystkim doskonałej kadry medycznej, która chce się rozwijać, prowadzić badania i szukać jak najlepszych metod leczniczych dla pacjentów naszego szpitala.


Reklama

 

Z takich działań cieszy się szefowa szpitala w Szczytnie Beata Kostrzewa.

 

- To pokazuje, że nasi medycy mają pomysły, chcą czegoś więcej – mówi. - To też szansa na zatrzymanie doskonałych specjalistów oraz przyciągniecie ich do nas. Świetnie w to wszystko wpisuje się na przykład profesor Sławomir Żegleń, pulmonolog, transplantolog, który już z nami współpracuje i prowadzi badania naukowe. Takimi działaniami rozwijamy medycynę, a co ważne pacjenci naszej placówki będą mieli najszybszy dostęp do nowych metod. To też szansa na pozyskanie dodatkowych pieniędzy na granty naukowe, czy sprzęt. To wejście naszego szpitala w świat medycyny naukowej i klinicznej.

ReklamaKomentarze do artykułu

Marian S.

Wiemy jak było i cieszmy się tym, że już jest lepiej.

Sxpital

Tak, teraz będą, jeszcze eksperymentować na ludziach

Wściekły

Morze wreszcie wynajdą lekarza który przyjmuje i opiekę nocną która faktycznie będzie działać.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama