Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Sześć rozpraw, końca nie widać


Na 19 stycznia zaplanowano siódmą już rozprawę w sprawie śmiertelnego wypadku, do którego doszło w kwietniu 2020 roku na ulicy Władysława IV w Szczytnie. Rozpędzony mustang, za kierownicą którego siedział Adam D. wjechał w wózek z bliźniakami, jeden z chłopców zmarł. Na szóstej rozprawie, która odbyła się w środę, 8 grudnia mieli zeznawać trzej świadkowie. Żaden się jednak w sądzie nie stawił. Nie było też oskarżonego.Za zgodą sądu, obrońców i prokuratora odczytano wcześniej złożone zeznania świadków. Ustalono też termin kolejnego posiedzenia – na 19 stycznia. Istnieje podejrzenie, że jedne z ważniejszych świadków wyjechał za granicę. Na polecenie sądu mają to zweryfikować służby graniczne.

 

Na razie nie widać końca procesu, mimo że od wypadku miną niedługo dwa lata. Oskarżony Adam D. na pierwszej rozprawie wyraził żal, zadeklarował pomoc poszkodowanej rodzinie, ale nie przyznał się do winy. Co więcej stwierdził, że on też jest poszkodowanym.


Reklama

 

Pierwsza rozprawa odbyła się w dniu 15 czerwca 2021 r. Do tej pory przed sądem przesłuchano 20 świadków, ujawniono przez odczytanie zeznania 4 świadków. Zaplanowano ponadto przesłuchanie 1 świadka, przesłuchanie dalszych świadków jest uzależnione od wniosków stron.W aktach sprawy znajdują się 4 opinie biegłych różnych specjalności.

 

Przypomnijmy. W dniu tragicznego wypadku, 25 kwietnia 2020 roku, Adam D. wracał z pracy do domu. 29-letni wówczas mężczyzna jechał fordem mustangiem. Rozpędzony do 95 km/h, skręcając z ul. Towarowej we Władysława IV zjechał na przeciwległy pas jezdni, a następnie na chodnik w okolicach przejścia dla pieszych, gdzie uderzył w kobietę (babcię dzieci - red.), która prowadziła wózek.

Reklama

 

Oskarżony podczas zdarzenia był trzeźwy. 30-latek odpowiada z wolnej stopy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.Komentarze do artykułu

chyba dziennikarzyna coś pomylił

z tego co wiem, to nie wyjeżdżał z ul. Towarowej a jechał od \"tatusiowego\" zakładu i przejeżdżał przez tory jadąc na ul. Władysława IV

Olga Srokarczuk

O takie sądy walczy w zgniłej Brukseli lewactwo i skorumpowana wladza, dla poczucia własnej bezkarności, nie dajcie się zmanipulować, szukajcie źródeł i weryfikujcie informacje. Ta rozprawa, a raczej kpina z poszkodowanych pokazuje z czym się mierzymy na co dzień w Polsce. 3 rozprawa i wyrok skazujący, odwołanie przez skazanego od wyroku 6 lat bezwzględnego wiezienia - na 5 posiedzeniu, po ponownym rozpatrzeniu dowodów, dodatkowe 3 lata odsiadki (8) ! Tak to powinno wyglądać w najgorszym przypadku, nie mówiąc o zadośćuczynieniu (żadne pieniądze nie oddadzą życia i zdrowia dzieci).

Młoda

Panie Merfi niech Pan się na ten temat nie wypowiada bo sam powinnien pan odsiedzieć swój wyrok

Adam

Już świadkowie opłaceni

Ewa

Mojego brata też zabił kierowca, znaleźli go po miesiącu, uciekł z miejsca wypadku bo był pod wpływem alkoholu. Na sprawie okazał skruchę, i na tym się zakończyła sprawa. Pytam, gdzie sprawiedliwość? Wsadzić takich na dorzywocie, i prądami po jajach, trzymać o suchym chlebie i wodzie, męczyć go

Merfi

Jakie 8 lat powinien dostać dożywocie

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama