Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

Szczytno w „pajęczynie” ścieżek


Radni zapoznali się ze wstępną koncepcją przebiegu tras pieszo-rowerowych na terenie Szczytna. „Pajęcza” sieć ścieżek ma objąć całe miasto i wszystkie jego obszary skomunikować z centrum oraz z podobna siecią, tworzoną w skali województwa.Z prezentacji, którą przedstawiła Katarzyna Hrybek, naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej, wynika, że w Szczytnie jest zaledwie 3,8 km tras pieszo-rowerowych. To ma się jednak zmienić, w oparciu o tę koncepcję, nad która pracuje firma z Iławy.


Reklama

 

- Nasze działania nieco wyprzedzają Zarząd Dróg Wojewódzkich. W zamiarach ZDW jest budowa ścieżki rowerowej, która skomunikuje między innymi lotnisko w Szymanach z Olsztynem oraz z Biskupcem i dalej z Mrągowem. Cześć tej ścieżki ma przebiegać przez nasz powiat – wyjaśnia burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski.

 

- Chcę wykorzystać tę szansę i przyłączyć do tego szlaku Szczytno, dlatego zleciłem opracowanie koncepcji budowy ścieżek na terenie naszego miasta. W piątek z koncepcją zapoznali się radni. Mają możliwość zgłaszania swoich propozycji, czy uwag do tego projektu.

 

Koncepcję opracowuje firma z Iławy, która teraz czeka na sugestie miejskich radnych. - Projektant konsultował swoje pomysły, przebieg ścieżek także z miejskim środowiskiem rowerowym, na przykład z grupą Kręciołów – dodaje naczelnik Hrybek. - Część z nich ma być wybudowana od nowa, cześć będzie wrysowana w istniejące już szlaki drogowe bądź chodnikowe. Ma być bezpiecznie. Koncepcja wciąż ewoluuje. Założenie jest takie, że osiedla, szkoły, parki, zakłady pracy, kościoły... mają być skomunikowane z centrum. Z kolei nasze ścieżki mają łączyć się ze szlakami wojewódzkimi.

Reklama

 

Koszt koncepcji to 55 tys. zł. Ma być ona gotowa do końca listopada. Jeśli radni zgłoszą swoje uwagi, to termin może zostać wydłużony do końca listopada.

 

Pobierz mapę wstępnej koncepcji przebiegu ścieżek pieszo-rowerowych w Szczytnie <<<kliknij>>>

 

Fot. Wstępna koncepcja przebiegu ścieżek pieszo-rowerowych w Szczytnie.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama