Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Szczytno nagrodzone za kiełbasę... z Rozóg


Delegacja ze Szczytna uczestniczyła w XII Festiwalu Miast Cittaslow w Bartoszycach. Szczytno jest świeżym członkiem stowarzyszania, ale już wygrało konkurs kulinarny na najlepszy produkt wędzony z miast Cittaslow. Furorę zrobiła tam kiełbasa „Mećka”, którą produkuje Zajazd Tusinek w Rozogach Grzegorza Winiarka. Jest to kiełbasa na bazie mięsa koziego kóz rasy saleńskiej z domieszką mięsa wieprzowego z przyprawami oraz wędzoną metodą tradycyjną na drewnie olchowym przez kilka godzin.- Staramy się promować Szczytno w ramach sieci, ale nie zapominamy też o powiecie i ościennych gminach, bo przecież nasze miasto to stolica powiatu i trzeba patrzeć na pewne sprawy nieco szerzej – mówi Katarzyna Furczak, naczelnik wydziału promocji. - Dzięki temu można zrobić więcej i jest z tego więcej korzyści dla mieszkańców. Na festiwalu promowaliśmy też naszych przedsiębiorców.

 


Reklama

Nagrodę za kiełbasę z rąk marszałka Gustawa Brzezina odebrał osobiście burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski.

Reklama

 

- Kiełbasa powstała na mojej autorskiej recepturze, która została pozyskana podczas podróży po Bałkanach – zdradza Grzegorz Winiarek. - W naszym regionie specjalnej tradycji jedzenia kiełbasy koziej nie ma, ale ludzie podróżują i szukają nowych smaków. Receptura nasza, ale produkcją zajął się już specjalistyczny zakład masarniczy. Ja i moja rodzina dopieściliśmy ten smak – śmieje się pan Grzegorz. - 80 procent mięsa koziego, 20 wieprzowego, tłuszcz i przyprawy. Kiełbasę można oczywiście kupić w naszym zajeździe Tusinek. Gorąco zapraszam.

 

W Bartoszycach w festiwalu wzięło udział 31 samorządów zrzeszonych w ramach polskiej sieci Cittaslow.Komentarze do artykułu

ZenekM

Dowodzi to jak te konkursy są z dupy robione i czemu służą, gdzie Rzym gdzie Krym. fakt współcześni 30 latkowie i młodsi maja pojecie o geografii ze można łatwo im wcisnąć ze Rozogi są przedmieściami Szczytna

Pofajdok

powinno tez dostac nagrode w kategorii najdłużej wędrującego loda a odebrać ja powinien Krzysztof \"Rożek\" Mańkowski

dr

Kolejny sukces Pana Burmistrza.

Taki sobie czytelnik

Kiełbasa - nie z Rozóg - tylko z Tusinka - to duża różnica. Dezinformacja pełną gębą. A starosta zazdrości, bo to jego władztwo i to on powinien odbierać nagrody \"za skarby z Rozóg\".

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama