Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Szczycieńscy wojownicy w zawodowym ringu: Polska kontra Wielka Brytania! Gala Boksu Jedwabno 2023


Kordian Cichowski, Patryk Borucki, Michał Wiktorowski, Igor Jagiełło, Patryk Saplański, Michał Płocharczyk, Marcel Bogdański, Karol Lisiewicz, Oliwier Topa... to tych bokserów zobaczymy już w sobotę, 20 maja w Jedwabnie. Będą reprezentowali nasz kraj w pojedynku z Brytyjczykami. W Jedwabnie odbędzie się już 6 Gala Boksu. W tym roku odbędą się też walki zawodowe.Przed nami wyjątkowy bokserski pojedynek. W Jedwabnie najlepsi polscy bokserzy, a wśród nich gwardziści z naszego powiatu, zmierzą się z zawodnikami z Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy na Gali Boksu w Jedwabnie odbędą się pojedynki boksu zawodowego. To wróży niesamowite emocje.


Reklama

 

VI Galę Boksu Jedwabno 2023 zaplanowano na sobotę, 20 maja. Pojedynki odbędą się tradycyjnie w miejscowej hali sportowej. Start rywalizacji godz. 18. Tym razem polscy bokserzy zmierzą się z zawodnikami z Wielkiej Brytanii.

 

- Do tej pory rywalizowaliśmy z Niemcami, Rosjanami, Czechami, Ukraińcami oraz Litwinami – wylicza Zenon Jagiełło, trener bokserów Gwardii Szczytno i pomysłodawca gali. - Wszystkie mecze wygraliśmy – dodaje z uśmiechem. - Liczę, że podobnie będzie w pojedynku z Brytyjczykami.

 

Kibiców ucieszy zapewne informacja, że podczas tegorocznej gali odbędą się pojedynki boksu zawodowego.

 

Reklama

- Tak, to jest tegoroczna nowinka – potwierdza Zenon Jagiełło. - Zobaczymy aż cztery takie walki, w tym jedną kobiecą.

 

Kto będzie walczył? Polskę będą reprezentowali znakomici bokserzy z naszego powiatu, między innymi Kordian Cichowski z gminy Szczytno, czy Patryk Borucki (mistrz Polski ze Szczytna). Ale walka wieczoru będzie należała do Michała Wiktorowskiego z gminy Jedwabno – to bokser, który w tej chwili należy do najlepszej ósemki polskich fajterów.

 

Podczas gali w Jedwabnie odbędą się też walki boksu olimpijskiego. Tu też zaprezentują się sami mieszkańcy naszego powiatu, świetni bokserzy: Igor Jagiełło, Patryk Saplański, Michał Płocharczyk, Marcel Bogdański, Karol Lisiewicz i Oliwier Topa.

 

Gośćmi honorowymi tego wydarzenia będą Mieczysław Mucha i Mieczysław Mierzejewski.

 

Galę od lat organizuje gmina Jedwabno. To zasługa wójta Sławomira Ambroziaka, który wyjątkowo przychylnie patrzy na ten sport i pomaga od lat w organizacji tego wydarzenia.Komentarze do artykułu

Leon

Pseudo sportowcy uczą się walczyć a później napiepszaja innych w klub ach nocnych oczywiście są wyjątki którzy podchodzą do tego bardzo sportowo i ukłony dla nich

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama