Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Szczycieńscy policjanci w akcji, charytatywnej akcji dla rannego kolegi (wideo)


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie włączyli się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Razem możemy więcej”, wspierając mł. asp. Krzysztofa Sobieraja, który uległ poważnemu wypadkowi podczas służby.

 


 

W poniedziałek, 11 czerwca, Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie insp. Radosław Drach wraz z kadrą jednostki oraz policjantami włączyli się do akcji charytatywnej „Razem możemy więcej”. Inicjatywa polega na zrobieniu 10 pompek i włączeniu się do zbiórki funduszy na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji mł. asp. Krzysztofa Sobieraja.

 

Akcja została zapoczątkowana przez policjantów z Akademii Policji w Szczytnie, którzy nominowali swoich kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Teraz szczycieńscy funkcjonariusze przekazali nominację dalej, do Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy oraz Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

 

Mł. asp. Krzysztof Sobieraj, pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach, 6 stycznia 2024 roku został potrącony przez pojazd podczas wykonywania obowiązków służbowych. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, a nieprzytomny policjant z urazami klatki piersiowej oraz twarzoczaszki został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł operację.

 

Obecnie trwa zbiórka funduszy na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Krzysztofa. Wszyscy chętni mogą dołączyć do akcji, wykonując 10 pompek i wpłacając datki na specjalne konto charytatywne.

 

Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie, insp. Radosław Drach, podkreślił znaczenie solidarności w trudnych chwilach.

 

- Wsparcie kolegi w potrzebie to obowiązek każdego z nas – mówi. - Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy pomóc Krzysztofowi wrócić do zdrowia.

 

 

Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama