Środa, 22 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Szczycieńscy pięściarze w Międzynarodowym Grand Prix o Puchar Scorpiona Szczecin


Szczycieńscy pięściarze z sekcji bokserskiej Gwardii Szczytno rozpoczęli nowy rok mocnym akcentem. Wzięli udział w Międzynarodowym Grand Prix o Puchar Scorpiona Szczecin, który był bardzo mocno obsadzony dobrymi zawodnikami i zawodniczkami, wielokrotnymi medalistami z Polski, Ukrainy, Niemiec i Czech oraz Słowacji.


  • Data:

W turnieju wystartowało 230 zawodników i zawodniczek. Codziennie na dwóch ringach odbywała się setka walk. Jak mówi trener Marcin Bogdański, były one fajnym sprawdzianem rozpoczynającym nowy rok. Okres świąteczny to czas odpoczynku zawodników, którzy dopiero teraz - podczas ferii - zabierają się za wymagające treningi.

 

Marcel Bogdański nieznacznie uległ utytułowanemu i bardzo solidnemu pięściarzowi z Ukrainy. W drugiej walce bezsprzecznie wygrał 3:0, gwarantując sobie drugie miejsce w swojej kategorii. Oliwier Topa dał świetną walkę z reprezentantem Niemiec, fundując mu liczenie w drugiej rundzie. Niestety, sędziowie zadecydowali o wygranej Niemca, a Oliwier zakończył turniej ze srebrnym medalem.


Reklama

 

Podobnie było w przypadku Khamaza Tykhona, który zakończył pierwszą walkę przed czasem, lecz w drugiej musiał pogodzić się z porażką z bardziej doświadczonym zawodnikiem klubu Scorpion Szczecin. Paweł Mikołajewski po zaciętych walkach, z powodu urazu nosa, musiał zadowolić się trzecim miejscem, a Igor Jagiełło, pomimo świetnego wypunktowania niemieckiego boksera w pierwszej walce, przegrał drugą decyzją sędziów.

 

Pełne wyniki szczycieńskich bokserów:

Karol Lisiewicz (kadet 66 kg) – 1 miejsce.

Marcel Bogdański (kadet 60 kg) – 2 miejsce.

Reklama

Oliwier Topa (kadet 70 kg) – 2 miejsce.

Khamaza Tykhon (junior 75 kg) – 2 miejsce.

Paweł Mikołajewski (kadet 66 kg) – 3 miejsce.

Patryk Salwański (kadet 63 kg) – 3 miejsce.

Igor Jagiełło (adept 45 kg) – 2 miejsce.

Maciej Topa (adept 25 kg) – 3 miejsce.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama