Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

Szczycieńscy karatecy wciąż w formie


W miniony weekend zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate zmagali się na matach AWF w Białej Podlaskiej, gdzie odbyły się przeniesione z marca br. Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin. W wydarzeniu wzięło udział blisko 450 zawodniczek i zawodników z 53 różnych klubów.Świetny występ zanotowała 14-osobowa reprezentacja SKKK, która zajęła 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i 4 pozycję w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego. - Nasi zawodnicy są w doskonałej formie, a 15 medali z klasyfikacji indywidualnej tego dowodzi - komentuje shihan Piotr Zembrzuski.

 

Wśród osób, które z sobotnich zawodów wróciły ze zdobyczami znalazły się też takie, które zgarnęły po dwa krążki. Jedną z nich była najmłodsza zawodniczka SKKK debiutująca na ogólnopolskiej imprezie z ramienia PZK, Paula Wąsewicz, która dzięki startom w zawodach niższej rangi do Mistrzostw Młodzików przystąpiła bez żadnych kompleksów, wygrywając konkurencję Kata i zajmując drugie miejsce w pełnokontaktowej walce Kumite.

 

Swoją obecność na zawodach zaznaczył również inny faworyt do medalu, Jan Rogala, który zdobywając dwa srebrne krążki potwierdził, że cały czas należy do ścisłej czołówki, z którą za dwa tygodnie, na Mistrzostwach Województwa Kyokushin Karate w Szczytnie inni zawodnicy będą musieli się liczyć.

Kolejna zawodniczka, która „nałogowo" kolekcjonuje medale i puchary sportowe to Ewa Gołaszewska. Tym razem w domu na półce ustawiła dwa okazałe puchary - za 2 miejsce w Kumite i 3 w Kata. Pozostali zawodnicy zdobyli już tylko po jednym trofeum, jednak na uwagę zasługuje fakt, że jedną z najbardziej prestiżowych kategorii, jaką niewątpliwie jest kat. +75 kg, zdominowało dwóch juniorów z SKKK


Reklama

 

- Olaf Szempliński i Mikołaj Barański. Wyeliminowali wszystkich swoich rywali i spotkali się w walce finałowej, w której nieznacznie lepszy okazał się Olaf Szempliński. - Wszyscy nasi wojownicy, którzy dotarli do miejsc medalowych musieli stoczyć po trzy lub cztery bardzo zacięte pojedynki, a poziom walk był naprawdę wysoki - mówi sihan Zembrzuski. - W konkurencji Kata startowało 30-40 zawodników w każdej kategorii wiekowej, więc samo zakwalifikowanie się do tury finałowej było już dużym osiągnięciem. Makroregion wschodni należy do największego w naszym kraju, zarówno pod względem obszaru, który obejmuje, jak i biorących udział zawodników, z których spora część to doświadczeni medaliści Mistrzostw Polski czy Europy - podsumowuje.

 

Pełna lista nagrodzonych:

 

I miejsce:

1. Paula Wąsewicz - KATA

2. Olaf Szempliński - KUMITE

 

II miejsce:

1. Aleks Dragun - KATA

2. Jan Rogala - KATA

Reklama

3. Jan Rogala - KUMITE

4. Paula Wąsewicz - KUMITE

5. Ewa Gołaszewska - KUMITE

6. Mikołaj Barański - KUMITE

 

III miejsce:

1. Ewa Gołaszewska - KATA

2. Martyna Wiśniewska - KUMITE

3. Wiktor Cymerman - KUMITE

4. Maksymilian Zembrzuski - KUMITE

5. Norbert Kocak - KUMITE

6. Julia Kędzierska - KUMITE

7. Emilia Gwiazda - KUMITE

 

D. DeptułaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama