Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)


Zbigniew Zalewski i Leszek Maroszek wygrali niedzielne XIII Otwarte Zawody w Wędkarstwie Spinningowym w Teamach o Puchar Starosty Szczycieńskiego. Pokonali aż 27 innych par. Największego szczupaka złowił Piotr Brzózka, a okonia Marek Markiewicz.W rywalizacji na jeziorze Wałpusz miało wziąć udział 30 teamów. Finalnie zjawiło się 28. - To i tak ogromna frekwencja – cieszy się Ewa Bogusz, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Szczytnie. - Zawody wędkarskie zawsze mają swój niepowtarzalny klimat. Rywalizacja jest bardzo kulturalna i uczciwa.

 

Rywalizację wygrała para wędkarzy ze Szczytna Zbigniew Zalewski i Leszek Maroszek. Z wody wyciągnęli 13 ryb za co otrzymali 2660 punktów.

Drugie miejsce, i to za jedną rybę, szczupaka o wymiarze 70 cm i 4 milimetry wywalczyła para Bogdan Ulanowski i Piotr Brzózka (1800 punktów).

Trzecie miejsce przypadło w udziale ekipie z Olsztyna - Bogdan Kozak i Remigiusz Okliński, którzy na swoim koncie mieli 9 złowionych ryb, za co otrzymali 1620 punków.


Reklama

 

- Żadna z drużyn nie przekroczyła minimum ilościowego, bo nasze zawody zakładały, że klasyfikowane będą jedynie te pary, które złowią co najmniej 15 ryb – mówi Henryk Zembrzuski, sędzia zawodów. - Ale w trakcie zawodów zmieniliśmy to, bo warunki pogodowe wybitnie nie sprzyjały polowaniu na drapieżniki. Tylko jedna załoga miała 13 trafień, pozostali 7,8. Dwie cztery załogi zerowały. Dodam, że wszystkie złapane ryby wróciły z powrotem do jeziora.

 

 

 

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Zbigniew Zalewski, Leszek Maroszek (Szczytno, 2660 punktów, 13 ryb)

II miejsce – Bogdan Ulanowski, Piotr Brzózka (Szczytno, 1800 punktów, jedna ryba)

Reklama

III miejsce – Bogdan Kozak, Remigiusz Okliński (Olsztyn, 1620 punktów, 9 ryb)

IV miejsce – Marcin Sadowski, Mateusz Żelaskowski (1450 pkt)

V miejsce - Mateusz Rozwadowski, Michał Kowlaczyk (1380 pkt, Olsztyn)

VI miejsce Grzegorz Lubak, Wojciech Krupiński (1230 pkt, Olsztyn)/

 

 

Największy szczupak – Piotr Brzózka, Szczytno (70 cm i 4 milimetry)

Największy okoń – Marek Markiewicz, Olsztyn (33 cm i 8 milimetrów)

 Komentarze do artykułu

Sadek

Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama