Środa, 6 Grudzień
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja -

Reklama


Reklama

Sylwia Jaskulska została wicemarszałkiem województwa


Nasz powiat ma swojego wicemarszałka województwa, została nim Sylwia Jaskulska, która do tej pory była jedynie członkiem zarządu województwa. To efekt personalnych przetasowań po rezygnacji z funkcji marszałka Gustawa Brzezina, który został senatorem. Jego miejsce zajął Marcin Kuchciński.Wybór nowego marszałka i zmiany w zarządzie województwa były konieczny po tym, jak Gustaw Brzezin – ustępujący marszałek – zdobył mandat senatora. Do sejmu dostała się też Jolanta Piotrowska, wicemarszałek.

 

Roszady to też efekt aneksowanej umowy koalicyjnej pomiędzy PO i PSL. W pierwszej wersji umowa gwarantowała marszałka z PSL. Po zmianach marszałkiem miał zastać przedstawiciel PO, ale PSL ma prawo do wicemarszałka oraz trzech członków zarządu.


Reklama

 

Sylwia Jaskulska została wicemarszałkiem, a członkami zarządu Maria Bąkowska i Bogdan Bartnicki.

 

Podczas wyborów na marszałka Marcin Kuchciński zdobył 19 głosów. 11 osób głosowało na Bożennę Ulewicz, która była kandydatką klubu PiS.

 

Podczas obrad zaprzysiężonych zostało także 3 nowych radnych sejmiku – to Katarzyna Królak i Katarzyna Sobiech z KO oraz Stanisław Żelichowski z PSL... Więcej na ten temat w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

ReklamaKomentarze do artykułu

wojt jaskol

usmiercil drogownictwo

Taki sobie czytelnik

Śmieszne - pamiętam to zdjęcie! Zamieszczone tu - w TS. Była na nim jeszcze choinka bożonarodzeniowa. To było chyba ze dwa trzy lata temu. To zdjęcie wisiało na portalu, póki ktoś się nie zorientował, że obecność choinki nie pasuje do czasu, w którym było opublikowane i nie wyretuszował. Jaja jak berety. Ewidentny przykład paproci.

Sąsiadka

Potwierdzam ładne zdjęcie. Jaskulska ładnie się uśmiecha, głaszcze po plecach powtarzając jak mantra wasza jestem, wasza...... 4 działania niech przedstawi, które są jej pomysłem (oprócz remontu drogi do domu) dla powiatu,a szczególnie dla Dźwierzut. Niestety wciąż u nas się głosuje na ludzi, na zasadzie ,, już trochę się zna a nowy człowiek nic nie zrobi\'\'. Wychodzę osobiście z założeniami, że ten co nic czy niewiele zrobił powinien być eliminowany. Dla społeczeństwa jest nieużyteczny. A znajamosc z tą panią wcale nie jest wielkim zaszczytem.... Zwykła kobieta.

j23

Jans , zgadza się, ładne zdjęcie i ładna kobieta. Pani Sylwio czy jest Pani wolna?

jans

Bardzo ładne zdjęcie, bardzo... I chyba nic więcej.

ja

PSL i wszystko w temacie, oni jak PIS tylko stołki i władza. Co zrobiła dotychczas dla powiatu? NIC ! Jedynie aktywnie uczestniczy w lokalnej walce politycznej - o co? O władzę dla swoich i tyle.

marian

Do tej pory była jedynie członkiem zarządu :) Śmiać się czy płakać? Idąc tym tokiem rozumowania to teraz ma o wiele większe moce sprawcze i możemy oczekiwać efektywnych działań? Może szanowna redakcja zada pytanie w imieniu czytelników aby Pani Sylwia zdała relację jakie są efekty dla powiatu szczycieńskiego jej dotychczasowych działań? Trochę to dziwnie brzmi że powiat szczycieński ma swojego przedstawiciela w zarządzie! Czy on jest czy go nie ma to efekt za każdym razem jest taki sam! Efekt to zapewne jest ale dla Pani Sylwii a czy coś zauważą zwykli mieszkańcy to inna sprawa.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama