Środa, 22 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Świętość z solidarnością: Święcenie pokarmów dla uchodźców z Ukrainy w Szczytnie


Wielkanoc to ważne święto dla wielu narodów, w tym dla obywateli Ukrainy. Tradycyjne święcenie pokarmów, czyli błogosławienie koszyka z jedzeniem, odgrywa w kulturze ukraińskiej istotną rolę. Dlatego Miejski Dom Kultury w Szczytnie postanowił zorganizować takie wydarzenie dla uchodźców z Ukrainy, którzy aktualnie przebywają w naszym mieście.


  • Data:

Święcenie pokarmów odbędzie się w sobotę, 15 kwietnia o godzinie 12:00. Podczas uroczystości zostaną pobłogosławione tradycyjne potrawy, takie jak chleb, jajka, kiełbasa, a także pyszne słodkości. To nie tylko okazja do wspólnego spotkania i celebrowania tradycji, ale także do wyrażenia solidarności z mieszkańcami Ukrainy w trudnych dla nich czasach.


Reklama

 

Dzięki inicjatywie Miejskiego Domu Kultury, uchodźcy z Ukrainy będą mogli poczuć się w Szczytnie jak w domu i cieszyć się z tradycyjnych świątecznych obrzędów. To piękny gest, który pokazuje, że choć różnimy się kulturami i językami, to zawsze możemy znaleźć wspólny język i wyrazić wzajemną troskę i szacunek.

Reklama

З нагоди Великодня в Україні Щиро запрошуємо вас до Освячення пасок в суботу (15 квітня 2023) в 12:00 у Міський будинок культури на вулиці Польській 12, Щитно.

 Komentarze do artykułu

Tomasz

Czy burmistrz widzi na co jest marnowany czas pracy pracowników podległych miastu?

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama