Piątek, 19 Lipiec
Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -

Reklama


Reklama

Święto Plonów w Jedwabnie. Barwna uroczystość jednocząca serca i tradycje (zdjęcia)


W niedzielę, 15 sierpnia mieszkańcy gminy Jedwabno oraz liczni goście z całego regionu zgromadzili się, by uczcić tradycyjne Dożynki Gminno-Parafialne. To wyjątkowe wydarzenie, które co roku jednoczy społeczność, celebrując żniwa, wspólną pracę i kultywowanie dziedzictwa kulturowego. Tegoroczne Dożynki okazały się prawdziwym festiwalem radości, muzyki i wspólnej zabawy.Wspaniała atmosfera Dożynek w Jedwabnie łączyła część obrzędową w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Jedwabno z oficjalną ceremonią.

 

Ceremonia Dożynek w Jedwabnie rozpoczęła się od uroczystej Mszy Świętej w miejscowym kościele, podczas której wierni modlili się za obfite plony oraz wyrazili wdzięczność za dar chleba i plonów ziemi. Następnie cała społeczność zebrała się w kolorowych strojach i wesołym nastroju, by wziąć udział w barwnym korowodzie dożynkowym.


Reklama

 

W trakcie części obrzędowej towarzyszył im Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno, którego członkowie prezentowali tradycyjne tańce, pieśni ludowe i umiejętności związane z dawnymi obrzędami plonów. Na tle pięknych, ozdobionych wieńcami wozów zbożowych, artystyczne występy zespołu wprowadziły uczestników w magiczną atmosferę minionych czasów, przypominając o korzeniach kultury regionu.

Reklama

 

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytnie”.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama