Poniedziałek, 6 Luty
Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty -

Reklama


Reklama

Świetlica oddana do użytku w styczniu, a już zajęta do maja (zdjęcia)


Kolejne dwie nowe świetlice uroczyście oddano do użytku w gminie Szczytno. Nowe obiekty powstały w Lipowej Górze Wschodniej oraz Nowym Gizewie. Ich wartość to około 1,8 mln zł. W poniedziałkowych uroczystościach wzięli udział mieszkańcy sołectw, ale też samorządowcy i parlamentarzyści. W tej chwili na terenie gminy jest aż 28 świetlic. Kolejne cztery mają być budowane w najbliższym czasie. Czy takie obiekty są potrzebne?Wątpliwości nie ma Agnieszka Kordowska, sołtys Nowego Gizewa od 2019 roku.

 

- Świetlicę dopiero co odebraliśmy, a już mam telefony z prośbą o jej rezerwację do maja – mówi z uśmiechem. - Oczywiście, że takie obiekty są potrzebne. Ale czy będą wykorzystywane, to w dużej mierze zależy od społeczności lokalnej, sołtysa, rady sołeckiej, radnych. Wójt dał wędkę. Jak ją wykorzystamy, to już inna sprawa – śmieje się pani sołtys. - My mamy mnóstwo pomysłów. 21 stycznia planujemy uroczyste, integracyjne otwarcie świetlicy dla mieszkańców, 11 lutego bal karnawałowy, zajęcia tańca, nauki języków obcych, gry dla dzieci... Świetlica to jedno z marzeń mieszkańców. Fajnie, że zostało zrealizowane.

 

W podobnym tonie wypowiadał się Sołtys Lipowej Góry Wschodniej Michał Luma.


Reklama

 

Obecni na uroczystościach otwarcia świetlic samorządowcy i parlamentarzyści prześcigali się w chwaleniu wójta Sławomira Wojciechowskiego.

 

- Przyznam, że takie słowa mnie krępują, ale miło jest je czasami usłyszeć – mówi wójt. - Bo to motywuje do dalszej pracy. Choć dla mnie nie pochlebstwa, a zadowolenie mieszkańców jest najważniejsze. Wiem, że świetlice były bardzo przez nich oczekiwane, dlatego tylko w tej kadencji takich obiektów wybudowaliśmy aż 8. I zapewniam, że nie stoją puste – dodaje.

 

W tej chwili na terenie gminy Szczytno jest 19 nowowybudowanych świetlic oraz 9 po kapitalnym remoncie. Gmina na ten cel wydała ponad 10 mln zł.

 

Reklama

- Ale nigdy nie zaczynaliśmy inwestycji, gdy nie mieliśmy zapewnionego minimum 50 procent dofinansowania zewnętrznego – dodaje wójt Sławomir Wojciechowski. - W przypadku ostatnich dwóch takich inwestycji otrzymaliśmy niemal 1,3 mln zł wsparcia z Polskiego Ładu.

 

Gmina przymierza się do budowy kolejnych czterech takich obiektów w Szczycionku, Piecuchach, Marksewie i Jęczniku. Dwie z nich mają powstać jeszcze w tym roku.

 

Stowarzyszania, organizacje działające na terenie gminy, które nie świadczą komercyjnych usług z obiektów mogą korzystać całkowicie za darmo. Prywatne, czy komercyjne wykorzystanie świetlic jest odpłatne.Komentarze do artykułu

Aaaaa

Szkoda że tylko gmina, w mieście mieszkańcy nie mają takich możliwości, urodziny za darmo w lokalu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama