Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Sukcesy najmłodszych uczniów wielbarskiej podstawówki


Młodzi geniusze ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wielbarku ponownie udowodnili swoją wyjątkowość, osiągając znakomite wyniki w ogólnopolskim konkursie Alfik, który stawia przed uczestnikami wyzwania zarówno z dziedziny humanistyki, jak i matematyki.Alfik to ogólnopolski konkurs dla uczniów klas I – III. Ma dwie odsłony: humanistyczną i matematyczną. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wielbarku powtórzyli sukces z ubiegłego roku.

 

W Alfiku humanistycznym pierwsze miejsce w województwie zajął Andriy Shapariev. Na wysokim, czwartym miejscu uplasował się Gabriel Berg, zaś miejsce piąte zajął – Piotr Więczkowski. Są to uczniowie klasy trzeciej. Na uznanie zasługuje też wynik ucznia klasy pierwszej – Gabriela Jachimowskiego, który zajął 17 miejsce w województwie. W pierwszej dwudziestce znalazła się również Marta Pac, uczennica klasy trzeciej.


Reklama

 

Andriy Shapariev zajął również pierwsze miejsce w województwie w Alfiku matematycznym (21. w kraju). Trzecie miejsce uzyskał Gabriel Berg. W pierwszej dwudziestce znaleźli się: Piotr Więczkowski (6 miejsce), Nela Siedlecka (7 miejsce)., Bartosz Królicki (9 miejsce), Brajan Przybyłek (11 miejsce) oraz Alicja Pawelczyk (16 miejsce).

 

Za sukces uczniów stoją ich nauczycielki: Iwona Walewska, Anna Stadlewska, Katarzyna Kierzkowska i Anna Kwiatkowska, które z niezwykłą pasją i zaangażowaniem przygotowywały młodych talentów do wyzwań, jakie stawia przed nimi konkurs Alfik. Dzięki ich ciężkiej pracy i wytrwałości, uczniowie mogą świętować swoje triumfy, a szkoła w Wielbarku po raz kolejny może być dumna ze swoich wybitnych reprezentantów.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama