Sobota, 28 Wrzesień
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława -

Sukcesy Lekkoatletów Juranda Szczytno na Mistrzostwach Polski LZS

Lekkoatleci Juranda Szczytno zdominowali Mistrzostwa Polski LZS w lekkiej atletyce, zdobywając aż sześć medali, w tym pięć złotych. Dzięki tym osiągnięciom, klub zajął wysokie, czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej wśród klubów.

Za nami Mistrzostwa Polski LZS w lekkiej atletyce, które przyniosły liczne sukcesy dla lekkoatletów Juranda Szczytno.

Podopieczni trenerów Danuty i Macieja Bukowieckich zaprezentowali się znakomicie, zdobywając łącznie sześć medali, z czego aż pięć to złote krążki. Reprezentacja Szczytna, w skład której wchodzili: Blanka Karabela, Iga Wysoczańska, Joanna Marszelewska, Kacper Ruciński, Karol Kijewski, Antoni Wójcicki, Eryk Kryszyłowicz, Antoni Artych i Jakub Kienigsman, uplasowała się na czwartej pozycji w klasyfikacji medalowej klubów.

Najbardziej imponującą formą wykazała się Iga Wysoczańska, która nie tylko wygrała rzut dyskiem z wynikiem 40.27, ale także zdeklasowała rywalki w pchnięciu kulą, ustanawiając nowy rekord życiowy – 15.84. Jej dwie złote medale w kategorii U23 to dowód na jej dominację w tych konkurencjach.

Równie znakomity występ zanotowała Joanna Marszelewska, która zdobyła dwa złote medale w kategorii U23, wygrywając zarówno pchnięcie kulą, jak i rzut dyskiem. Jej determinacja i umiejętności zostały nagrodzone najwyższymi laurami.

Do puli medali Juranda Szczytno przyczynił się również Karol Kijewski, zdobywając złoto w pchnięciu kulą oraz brąz w rzucie dyskiem w kategorii U20. Jego wszechstronność i talent w obu konkurencjach były kluczowe dla sukcesów drużyny.

Blisko medali znaleźli się także Kacper Ruciński, który zajął czwarte miejsce w pchnięciu kulą oraz piąte w rzucie dyskiem w kategorii U23, oraz Jakub Kienigsman, który uplasował się na czwartym miejscu w biegu na 400 metrów przez płotki w kategorii U20.

Przyszły weekend zapowiada się równie emocjonująco dla lekkoatletów Juranda.