Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Strażnica, świetlice i GOPS będą gotowe do końca listopada


Wójt gminy Szczytno, Sławomir Wojciechowski, podpisał umowę z firmą Budmar z Jednorożca na realizację kilku kluczowych inwestycji. Do końca listopada mają powstać: strażnica w Trelkowie, świetlice wiejskie w Marksewie i Piecuchach oraz nowy budynek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Łomżyńskiej w Szczytnie. Łączny koszt prac wyniesie 6,5 mln zł.Początkowo gminni urzędnicy planowali wydać na te inwestycje 3,5 mln zł mniej, jednak wzrost kosztów nie zaskoczył władz gminy.

 

- Byliśmy gotowi na dołożenie takich środków – mówi wójt Wojciechowski. – Place budowy zostały już przekazane firmie, więc myślę, że lada dzień rozpoczną się tam prace – dodaje.

 

Gminie Szczytno udało się pozyskać 3 mln zł z programu Polski Ład, co znacznie wsparło realizację tych inwestycji. Nowy budynek GOPS, który ma powstać przy ulicy Łomżyńskiej w Szczytnie, to największy wydatek – około 4 mln zł. Koszt budowy remizy w Trelkowie wyniesie około 1 mln 50 tys. zł, natomiast świetlice w Marksewie i Piecuchach będą kosztować odpowiednio 800 tys. zł i 750 tys. zł.


Reklama

 

Wszystkie inwestycje są długo wyczekiwane przez mieszkańców gminy. Nowa strażnica w Trelkowie poprawi bezpieczeństwo lokalnej społeczności, zapewniając lepsze warunki pracy dla strażaków. Świetlice wiejskie w Marksewie i Piecuchach staną się miejscami spotkań i integracji mieszkańców, oferując przestrzeń do organizacji różnych wydarzeń i zajęć.

 

Nowy budynek GOPS w Szczytnie zapewni lepsze warunki pracy dla pracowników socjalnych oraz komfort obsługi dla mieszkańców korzystających z pomocy społecznej.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama