Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Strażacy z OSP Wilamowo rozdają kalendarze i podtrzymują półwieczną tradycję (zdjęcia)


Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilamowie kontynuują tradycję i rozdają mieszkańcom wsi strażackie kalendarze na rok 2023. Od kilku dni strażacy odwiedzają mieszkańców Wilamowa oraz kolonii. W ten sposób podtrzymują sięgającą niemal pół wieku tradycję.- Jest to nasz sposób na utrzymanie kontaktu z mieszkańcami i promocję naszej działalności – mówi naczelnik OSP Wilamowo Maciej Sypiański. - Chcemy, aby ludzie wiedzieli, że jesteśmy tu dla nich, i że mogą na nas liczyć w razie potrzeby. Poza tym to wieloletnia tradycja. Kalendarze były rozdawane mieszkańcom chyba od początku istnienia naszej jednostki. To jakieś 50 lat – dodaje. - Wcześniej były to kalendarze związkowe, a od 10 lat robimy już własne, lokalne. Z fotografiami naszej jednostki.


Reklama

 

Druhowie zachęcają mieszkańców, których nie było w domu podczas ich wizyty, aby skontaktowali się z nimi i poprosili o kalendarz.

 

- Dajcie znać. Chętnie go dostarczymy - mówią.

 

Reklama

W tym roku kalendarze roznosili druhowie: Adam Stolarczyk, Grzegorz Gronowski, Łucja Gronowska oraz Krzysztof Sypiański i Seweryn Sypiański (dziadek z wnuczkiem).Komentarze do artykułu

Właśnie teraz.

W ramach rewanżu , przekaż 1,5% z podatku na straż pożarną.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama