Środa, 22 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Strażacy z Jedwabna doposażeni w nową łódź ratowniczą


Druhowie z OSP w Jedwabnie mogą się pochwalić nowoczesną łodzią ratowniczą, która wspomoże ich w działaniach na wodzie. Na wyposażeniu jednostki pływającej znajdują się między innymi: sygnalizacja świetlno-dźwiękowa, pełne wyposażenie do ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy czy oświetlenie do prowadzenia akcji nocą. Nowy nabytek kosztował ponad 125 tysięcy złotych.Najważniejszą nowiną techniczną, o której wspominają strażacy to sonar do poszukiwania osób zaginionych pod wodą, wraz z rozbudowanymi funkcjami na przykład: aktywnym obrazem dna jeziora. - To jedyna taka łódź w powiecie, która idealnie sprawdzi się w akcjach poszukiwawczych na zbiornikach wodnych. To sprzęt wysokiej klasy — cieszy się komendant gminny OSP Krzysztof Nikadon.


Reklama

 

Reklama

 

- Kierujemy ogromne słowa wdzięczności tym, bez których pomocy nowy nabytek nie trafiłby do Jedwabna. Dziękujemy serdecznie Panu Ministrowi Błażejowi Pobożemu, który od pierwszej rozmowy o naszych potrzebach wziął sprawę w „swoje ręce”, i od piątku cieszymy się z nowej łodzi. Bardzo duże podziękowania należą się Wójtowi Gminy Jedwabno. Pan Wójt Sławomir Ambroziak po otrzymaniu informacji o potrzebie zakupu nowej jednostki pływającej bez wahania wysłuchał naszych potrzeb i zabezpieczył wraz z Radą Gminy potrzebne środki finansowe. Dziękujemy również Warmińsko-Mazurskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP w Olsztynie, nadbryg. Tomaszowi Komoszyńskiemu, za wsparcie i pomoc w przyznaniu dofinansowania na zakup nowej łodzi. Słowa wdzięczności kierujemy przedstawicielom KP PSP w Szczytnie, Komendantowi Powiatowemu st. bryg. Grzegorzowi Rybaczyk oraz bryg. Zbigniewowi Stasiłojć, za czynne wsparcie i nadzorowanie naszego projektu - dziękują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedwabnie.

 

 

Jednostka OSP Jedwabno liczy 48 druhów, z czego 22 czynnie uczestniczy w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Rocznie mają około 90 wyjazdów. Głownie to wypadki drogowe i inne zagrożenia. Coraz częściej pożary.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama