Czwartek, 6 Październik
Imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda -

Reklama


Reklama

Strażackie podsumowanie minionego dnia


Po gwałtownej burzy, jaka przeszła w piątek 9 lipca strażacy mają ręce pełne roboty. Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie odnotowała tego dnia 267 zdarzeń, w tym aż 83 na terenie powiatu szczycieńskiego.



Niestety statystyka ciągle rośnie. 

- Na tę chwilę odnotowaliśmy 96 zdarzenie na terenie naszego powiatu - mówi st.kpt. Łukasz Wróblewski, rzecznik szczycieńskiej straży. 

 

Strażacy do tej pory działali przy 46 powalonych drzewach, 30 zalanych drogach oraz 20 zalanych budynkach. Niezbędna była także ewakuacja trzech obozów z lasu w gminie Jedwabno. Na szczęście straty są tylko materialne, a wszyscy obozowicze przenieśli się bezpiecznie do lokalnej sali gimnastycznej.


Reklama

 

 

Jeśli jesteś świadkiem nietypowej sytuacji mogącej być źródłem zagrożenia, powiadom o tym fakcie osoby znajdujące się w pobliżu oraz odpowiednie służby. Numer alarmowy: 112.

DD

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
    Panie Połukord, podobno Pan też posiada herb. Czy może się Pan nim pochwalić publicznie?

    Ciekawy


    2022-10-05 17:07:00
  • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
    A miałem nadzieję, że p. Połukord nie stanie do walki z opinią publiczną. Ale skoro tak, to zabiorę głos po raz drugi. Być może nie zrobiłbym tego, gdyby p. Połukord nie przytoczył przykładu herbu Szczytna na powtarzalność pewnych motywów herbowych. A zatem. Proszę mieć pretensję do publikatora, który nazwał Pana autorem herbu Rekownicy. Można byłoby sprostować od razu, że to nie herb, a logo (wówczas nie byłoby dyskusji). I tu jest właśnie to, co mnie zdetonowało. Jak można porównywać historycznie ukształtowane herby - naszego miasta, czy też innych miast wymienionych przez Pana, które posiadają herby podobne do naszego (proszę zwrócić uwagę, gdzie są one położone) - do produkowanych obecnie \"herbów znaków\" miejscowości, które dość świeżo uzyskały status miasta, a w związku z tym czerpią motywy z herbów już istniejących. Niemniej - czy to logo, czy to herb Rekownicy - nie jest to oryginalny projekt, z czym Pan się może zgadzać, albo nie. PS. jednak umie Pan szukać obrazem.

    Taki sobie czytelnik


    2022-10-05 15:56:12
  • Policjanci „wyłapują” narkotyki w Wielbarku
    Nareszcie się za to wzięli. Może już przestaną przymrużac oczy na to co się tu dzieje

    Wielbarszczanka


    2022-10-05 14:52:57
  • Czy grozi nam powtórka Czarnobyla? Do Szczytna dotarły tabletki z jodkiem potasu
    elektrownie ukraińskie sa oddalone ponad 1000km, Czarnobyl był blisko. są to reaktory zupełnie inne niż tamten. sianie paniki. żeby ludzie nie widzieli szwindla z węglem.

    Waldi


    2022-10-05 10:20:16
  • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
    Kilka słów wyjaśnienia. To był konkurs na logo (ZNAK GRAFICZNY) z następującym wymogiem: logo musi być tematycznie powiązane z rybami, z rybołówstwem. Pisał o tym TSz: https://tygodnikszczytno.pl/Rekownica_chce_miec_logo-n11341.html?fbclid=IwAR3Y7WP_C6U1MEkI1SLhjDKC5EyA0i-NQIkR1BLlu7Zd4CeQN8G-c0PWxvY Zwyciężył znak graficzny o formie, czyli wyglądzie - herbu, powtarzam ZNAK GRAFICZNY. „Imć Pan Zagłoba” skopiował i wkleił ogólnie dostępny tekst nie mający zastosowania do znaków graficznych, a dotyczący heraldyki. Panowie (Panie) „O ja” i „ja też” wyjaśniam Wam: wiele symboli powtarza się w herbach, ryba jest w np. herbie Kobylanki, a czy jest takich herbów aż 20 to nie wiem, była prośba o przesłanie tych pozostałych 19 i nie została do tej pory zrealizowana. Powtarzanie się elementów w herbach jest normalnością. Przykładowo herb Szczytna z racji zawierania jelenia podobny jest do herbu Złotowa, Piły, Jeleniej Góry, Rzepina, powiatu brodnickiego, Nowej Słupi itd. Dlaczego zaprojektowałem taki ZNAK GRAFICZNY? Wymagano, aby zawierał elementy związane z rybactwem. W moim projekcie rybactwo symbolizuje ryba (płoć) i woda jednego z trzech jezior położonych wokół Rekownicy (Konik, Rekowe, Głęboczek) o kolorze niebieskim. Dodałem do tego trzy świerki symbolizujące lasy roztaczające się wokół Rekownicy, umieszczając je na tle słonecznego nieba (żółte tło). Próbowałem jeszcze umieścić symbole grzybów z których słyną lasy wokół Rekownicy, ale burzyło to kompozycję i powodowało chaos graficzny i dlatego odstąpiłem od tego. Aż dziwne, że sprawa na pozór banalna, a wywołała tyle komentarzy - emocji. Czyżby komentarz „Anny” był zasadny ? Pozdrawiam Panią i wyjaśniam czemu nie spotykamy się: sunia nie może odbywać takich spacerów jak dawniej ze względu na stan zdrowia.

    Krzysztof Połukord


    2022-10-05 09:59:41
  • Czy grozi nam powtórka Czarnobyla? Do Szczytna dotarły tabletki z jodkiem potasu
    Ja tam jestem rozczarowany, liczyłem na jakieś szczepionki Pfizera chroniące w 100% przed promieniowaniem.

    ehhh


    2022-10-04 21:38:42
  • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
    Komentarz Nick Cage do Anny: to nie wypada aby mężczyzna, mający kobiety w domu córkę i żonę, zachowywał się tak niestosownie wobec kobiety, przeginasz Panie T.S.

    Obserwator


    2022-10-04 21:02:53
  • Basen ruszy we wrześniu. Kto będzie mógł z niego korzystać?
    Do Macx; To jedź a nie się unosisz

    Kuba


    2022-10-04 18:01:06
  • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
    Anka weź polopirynę, tylko już nie doodbytniczo a normalnie. Nie pomoże, ale będziesz miała co robić.

    Nick Cage


    2022-10-04 15:49:23
  • Dino i Biedronka wbijają się do Dźwierzut (zdjęcia)
    A te prywatne grunty to kogo? Szydlika czy kogoś z radnych? :)

    marian


    2022-10-04 13:46:27